słoneczna pogoda na SamanaJaką mamy pogodę na Burze w lecie zazwyczaj ograniczają się do najbliższej okolicy Zatoki Samana oraz zachodniego krańca półwyspu. W Las Terrenas panuje zazwyczaj łagodna pogoda, jak na większości Półwyspu. Las Galeras, położone na północno-wschodnim krańcu półwyspu, jest bardziej suchym miasteczkiem, gdyż nie jest tak otoczone oceanem. Sezon huraganowy trwa tu od czerwca do listopada, ale zaawansowane systemy alarmowe powodują, że goście na Półwyspie są bezpieczni. Z reguły główny tor huraganu omija całą wyspę łukiem po północnej jej stronie. Nie zostaje nam nic tylko wybrać się na Półwysep Samana! Przylądku Samana? Wspaniałą! To będzie najczęstsza odpowiedź. O tyle, o ile Dominikana słynie ze świetnej pogody, to na jej północno-zachodnim krańcu jest jeszcze lepiej 🙂

Obecne naokoło Półwyspu wody Oceanu Atlantyckiego jeszcze bardziej łagodzą klimat i różnice temperatury między latem a zimą. Tak samo niewielka różnica jest w sile i kierunku wiatru. Nie ma tu typowej pory deszczowej, jedynie od stycznie do marca możemy się spodziewać kilku deszczowych i wietrznych dni za sprawą zimnych frontów napływających z Ameryki Północnej. Ale bez przesady – wiatrówka wystarczy:)

Burze w lecie zazwyczaj ograniczają się do najbliższej okolicy Zatoki Samana oraz zachodniego krańca półwyspu. W Las Terrenas panuje zazwyczaj łagodna pogoda, jak na większości Półwyspu. Las Galeras, położone na północno-wschodnim krańcu półwyspu, jest bardziej suchym miasteczkiem, gdyż nie jest tak otoczone oceanem.

Sezon huraganowy trwa tu od czerwca do listopada, ale zaawansowane systemy alarmowe powodują, że goście na Półwyspie są bezpieczni. Z reguły główny tor huraganu omija całą wyspę łukiem po północnej jej stronie.

Nie zostaje nam nic tylko wybrać się na Półwysep Samana!