Wędrując po krajach Ameryki Łacińskiej kilkukrotnie słyszałem od tutejszych globtroterów, że najpiękniejszym państwem ich kontynentu jest Kolumbia. Nie będę teraz rozprawiał nad prawdziwością takiej hipotezy. Chciałbym jedynie odnotować sposób, w jaki sami Kolumbijczycy popularyzują piękno swojej ojczyzny.

Co zachwyci każdego? A już na pewno piękniejszą część społeczeństw? Pewnie, że kwiaty! A, że Kolumbia zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem produkcji kwiatów ciętych… Postanowiono to wykorzystać. Właśnie podano do publicznej wiadomości, że kolumbijskie władze postanowiły wysłać na ślub szwedzkiej księżniczki Victorii ponad czterdzieści tysięcy róż, goździków, hortensji i lilii. Wszystko na tę uroczystość zaślubin.

-To jest wyjątkowa okazja, aby świat zobaczył piękno kolumbijskich kwiatów – stwierdził Nubia Martinez , przewodniczący państwowego funduszu do promocji eksportu. Na koniec dodam tylko, że warto jeszcze pamiętać, iż w znaczącej większości kwiaty owe zbierają pracownicy wynagradzani głodowymi stawkami.