plakat z występu Nuevo Balet EspanolWłaśnie zakończyła się trasa czołowego zespołu flamenco Nuevo Balet Espanol po Polsce. Założyciele tego nowatorskiego hiszpańskiego baletu to dwaj, najpopularniejsi w Hiszpanii i uhonorowani wieloma nagrodami, tancerze flamenco młodego pokolenia – Angel Rojas i Carlos Rodriguez. Ich przedstawienia są perfekcyjnie przygotowane, dopracowane w każdym szczególe. Zespół w intrygujący sposób łączy taniec i muzykę współczesną z tradycyjnym flamenco. Oryginalne podejście do flamenco, odświeżające jego wizerunek, wciąga każdego.

Każdy z głównych tancerzy specjalizuje się w innej odmianie flamenco, co przepięknie prezentują w solowych partiach. Razem natomiast tworzą prawdziwą jedność, wyjątkowo spójny, pełen emocji taniec. Całość dopełnia przenikliwy, niesamowity śpiew, dźwięk gitar i skrzypiec.

Cóż mogę więcej powiedzieć? Byłam, widziałam, zaparło mi dech w piersiach. Ich taniec to prawdziwy ogień, a po gorącym przyjęciu publiczności i owacjach na stojąco jestem pewna, że jeszcze nie raz będzie nam dane gościć tych wybitnych tancerzy w Polsce.