Dziś dzień Świętych Piotra i Pawła. U nas święto, ale zupełnie nie wyeksponowane. Idziemy do pracy, mało kto ucztuje, idzie do kościoła. W Peru natomiast dzisiejsza uroczystość jest świętem narodowym.

Andahuaylillas. Na granicy departamentów Puno i Cuzco. 35 kilometrów od byłej stolicy Państwa Inków. W pobliżu słynnego i często odwiedzanego przez turystów, archeologicznego stanowiska z pozostałościami po Świątyni Wirakoczy. Tutaj położony jest przepiękny kościół – właśnie pod wezwaniem Świętego Piotra. Nie ma chyba lepszego miejsca na świętowanie tego dnia w Peru właśnie w tej świątyni. Słynie ona z fantastycznie zachowanych fresków i obrazów przedstawiających sceny z życia popularnych Świętych. Kościół San Pedro de Andahuaylillas, bo tak brzmi w oryginale pełna nazwa świątyni, ze względu na jakość dzieł sztuki znajdujących się w nim reklamowany jest w turystycznych folderach jako Kaplica Sykstyńska Andów. Mimo że z zewnątrz nie wygląda imponująco i można pomyśleć, że nazwa została wymyślona tylko na potrzeby miejscowej turystki, wewnątrz pokazuje, że zasługuje na swoją sławę.

Dziś podczas ceremonii obchodów fiesty San Pedro y San Pablo kościół San Pedro de Andahuaylillas z pewnością będzie wypełniony po brzegi.

Źródło zdjęcia: cadernosdeviagem.files.wordpress.com