Nowym trenerem reprezentacji Grecji został Fernando Santos. Zastąpił dotychczasowego selekcjonera Otto Rehhagela, który złożył rezygnację pop powrocie z Mundialu w RPA.

Rehhagel objął stanowisko trenera drużyny piłkarskiej Hellady w 2001 roku. Pod jego skrzydłami, Grecja pokonując w finale Portugalię została Mistrzem Europy w piłce nożnej w 2004 roku. W Grecji Rehhagel zyskał sobie dwa przydomki, był nazywany Królem Otto lub Rehaklesem jako skojarzenie z mitologicznym Heraklesem.

Występ reprezentacji piłkarskiej Grecji na Mistrzostwach Świata w Afryce Południowej nie należał do udanych. Grecja znalazła się w Grupie B i rywalizowała z podopiecznymi Diego Maradony, Nigerią i Koreą Południową. W pierwszym meczu została pokonana przez Koreę Południową 2:0. W kolejnej piłkarskiej potyczce wygrała z Nigerią 2:1, zachowując tym samym szanse na awans. Na koniec grupowych zmagań trafiła na najsilniejszego przeciwnika – Argentynę. Grecja przegrała mecz ostatniej szansy i tym samym pożegnała się z Mundialem w RPA.

Nowy selekcjoner ma poprowadzić Grecją do zwycięstwa w EURO 2010;)