rastaJuż za niecały miesiąc wszyscy miłośnicy reggae będą mogli napawać się pozytywnymi wibracjami z kraju i zagranicy… Wszyscy wielbiciele muzyki korzeni już wiedzą gdzie spędzą weekend od 13ego do 15ego sierpnia… Szykuje się nie lada jubileusz największego w Polsce festiwalu jamajskich rytmów… A to za sprawą Ostróda Reggae Festival!
Okazja naprawdę niecodzienna, ponieważ to już dziesiąta edycja tego wielkiego wydarzenia. W historii tej imprezy na scenach zagościło ponad trzysta formacji, a publiczność liczona jest w dziesiątkach tysięcy osób. Scenę zaszczyciły swą obecnością takie sławy jak Misty In Roots, Max Romeo, Twinkle Brothers, Izrael, Bakshish, Vavamuffin i wiele, wiele innych…
Tegoroczna odsłona również imponuje pod względami ilości zaproszonych wykonawców. Spodziewać się możemy około siedemdziesięciu projektów, wśród których nie zabraknie gości z zagranicy, m. in. Dub Inc., Zion Train oraz Jah Mason. Polską scenę reprezentować będą tacy weterani jak Habakuk i Alians, z „młodszych” zespołów zapowiedzieli się Vavamuffin, Cała Góra Barwinków i Paprika Korps, a tradycyjnie, świeżą krew i powiew świeżości wniosą zespoły biorące udział w Konkursie.
Poza dwiema scenami koncertowymi odbywać się będą również towarzyszące wydarzenia kulturalne w ramach Uniwersytetu Reggae. Będą to dyskusje i warsztaty prowadzone przez znane nazwiska ze świata jamajskiej muzyki.
Organizatorzy kuszą doskonałymi warunkami, atmosferą i niekwestionowaną rangą wydarzenia. Pogoda zapowiada się doskonale, więc chyba czas planować urlop, kupować bilet i odliczać dni to tego niezwykłego święta reggae!