Montego BayJednym z najchętniej odwiedzanych turystycznych miast Jamajki jest bez wątpienia Montego Bay. Drugie co do wielkości, jest położone nad samym morzem Karaibskim. Będąc stolicą regionu St. James, usytuowanego w północno zachodniej części wyspy, stanowi centrum komercyjne, przemysłowe i kulturalne.

Walory turystyczne to m.in. turkusowa woda, doskonała infrasktruktura, która z roku na rok jest modernizowana oraz jedna z najsłynniejszych plaż wyspy – Doctor’s Cave. Wyróżnia się niemal śnieżnobiałym piaskiem i wodą, której przypisywane są własności lecznicze. Dodatkową atrakcją jest rafa koralowa, dająca schronienie wielu gatunkom ryb, która może być nie lada gratką dla nurków.

Nowoczesne hotele zajęły miejsce plantacji trzciny cukrowej, jednak dociekliwi mogą wciąż odnaleźć pozostałości po tym przemyśle – młyny i budynki przetwórni. Okolica staje się coraz bardziej skomercjalizowana i nastawiona na dostarczenie turystom wszelkich rozrywek. To dlatego wielu zamożnych Jamajczyków, jak również Amerykanów i Europejczyków decyduje się właśnie tam wybudować swoje letnie rezydencje.

Jeśli dodamy do tego możliwość zakupów w sklepach wolnocłowych, morskie wyprawy statkami wycieczkowymi oraz pobliskie malownicze góry, Montego Bay staje się wymarzonym celem wakacyjnym również dla zwolenników aktywnego wypoczynku.