Dość niedawno wspominałam o niezwykłym klimacie i zabytkach Dżerby. Dziś chciałabym napisać o jednej z największych tunezyjskich atrakcji turystycznych na wyspie. Jest nią Djerba Explore Park. To niezwykłe miejsce usytuowane jest w centrum obszaru turystycznego Midoun, w pobliżu latarni Taguermess. Jedną z licznych zalet parku jest łatwy i szybki dostęp do niego. Djerba Explore Park położony jest około 20 km od lotniska. Z większości głównych hoteli na wyspie można tu dotrzeć w ciągu 10 minut.

Djerba Explore Park składa się z 5 części. Pierwsza z nich to malownicza miejscowość, w której można się z relaksować i miło spędzić czas w restauracji lub w coffee shop  przy filiżance ulubionego napoju. W kolejnej część Parku znajdują się liczne hotele. Część, która najbardziej przyciąga turystów to Muzeum  Lalla Hadria oraz słynna farma krokodyli. Jest to największa farma tych gadów w basenie Morza Śródziemnego. Oficjalne otwarcie miało miejsce 21 grudnia 2002 roku. Zarówno powierzchnia farmy, jak i liczba jej podopiecznych jest imponująca. 400 krokodyli jest hodowanych na powierzchni 20 000 m2. Zwierzęta zostały sprowadzone z Madagaskaru. Spotkanie z krokodylami nilowymi, które są jednym z największych gatunków wśród tych gadów nawet na farmie jest ekscytujące. Szczególnie interesująca jest pora karmienia krokodyli oraz ich wylęg z jaj. To wszystko można obserwować podczas zwiedzania parku. Sam teren jest bardzo malowniczy. Miło jest spacerować przy dźwiękach afrykańskiej muzyki i podziwiać bujną roślinność taką jak bananowce, papirus, palmy oraz liczne stawy i tropikalną szklarnię, w których wypoczywają krokodyle.  

Farmę krokodyli oraz Muzeum można zwiedzać od czerwca do końca września między 9:00 a 20:00 oraz od października do końca maja od 9:00 rano do 6:00 popołudniu.

Cena biletu upoważniającego do zwiedzania muzeum i wstępu na teren farmy to 7,30 € za osobę dorosłą i 3,70 € za dziecko od 2 do 12 roku życia