Kolejnym miastem położonym na półwyspie Cap Bon znanym z uzdrowisk jest Karbous. Wody lecznicze pochodzące z tego miejsca bogate są w wapń, siarkę i siarczany wykorzystywane w leczeniu m.in. chorób skóry. Około dwoch kilometrów od Karbous znajduje się Hamma el Atrous. To gorące źródło  spadające bezpośrednio do morza przyciąga tłumy turystów podziwiających ten niezwykły widok z plaży. Inną ważną atrakcją jest skała Zerziha. Uważa się, że posiada ona właściwości lecznicze. Szczególnie pomaga przy leczeniu niepłodności kobiet

Poza uzdrowiskowym Karbous warto wybrać się do Sidi Daoud. Jest to port rybacki położony niedaleko północnego krańca półwyspu Cap Bon. Miejsce to słynie z organizacji połowów tuńczyka. Jeśli chcemyzobaczyć, jak takie połowy wyglądają musimy wybrać się do  Sidi Daoud w terminie od kwietnia do lipca. W porcie znajduje się wiele fabryki konserw, gdzie wyłowione ryby są przetwarzane.

W północno – zachodniej części Niziny Grombalia znajduje się XVII-wieczne Soliman. Jest miasto, w którego architekturze wyraźnie widać wpływy andaluzyjskie. Główną atrakcją turystyczna tego miejsca jest Meczet Malikite, z jego pólokrągłym dachem kaflowym oraz Meczet Hanafite z ośmiokątnym minaretem.

Przedostatnim miejscem na półwyspie Cap Bon, o którym chciałabym wspomnieć jest Cote du Soleil. Najbardziej charakterystyczną dla tego miejsca jest długa na 12 km droga. W trakcie jazdy wzdłuż wybrzeża można podziwiać malowniczy krajobraz okolicy.  Po prawej stronie drogi rozciąga się wysokie na 419 metrów wzgórze. Po lewej – skały schodzące stromo do morza. Te dwa elementy sprawiają, że widok zapiera dech w piersiach.

No i na koniec dwie piękne wyspy. Zembra and Zembretta są szczególnie znane z rezerwatów morskich, które są domem foki mniszki oraz wielu migrujących ptaków. Wyspy są również ostoją burzyków. Zembretta jest mniejszą z dwóch wysp i jest zamieszkana, natomiast Zembra, która niegdyś zapewniała samotność wędrującym do mekki pielgrzymom obecnie jest centrum nurkowym i przystanią jachtową.