Tropiki są bliżej niż myślimy. Tak przynajmniej twierdzą twórcy tropikalnej wyspy nieopodal Berlina. Jak zapewniają „Tropical Islands to miejsce, w którym spełniło się marzenie o tropikalnej wyspie w samym sercu Europy”. Czy tak jest rzeczywiście można się przekonać tylko w jeden sposób-zobaczyć to na własne oczy. Ten największy las tropikalny pod dachem  położony jest około 60 km na południe od Berlina. Dostęp do atrakcji wyspy jest właściwie nieograniczony. Tropical Islands otwarta jest przez cały rok 24h na dobę! Jedynie Egzotyczna Strefa Saun jest czynna od poniedziałku do niedzieli, od godziny 09:00 do 01:00 w nocy.

To niezwykłe miejsce oferuje mnóstwo atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na miłośników wodnych zabaw czekają cztery różne zjeżdżalnie w tym 27-metrowa, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h! Koszt takiej przyjemności to 4,5 € za cały dzień zabawy. Oczywiście odwiedzający to miejsce urlopowicze mogą korzystać z uroków piaszczystej plaży i ciepłej morskiej wody ze sztucznymi falami. Odpoczywając na leżakach przy słonecznej pogodzie możemy liczyć na naturalną opaleniznę ponieważ przezroczysta folia dachu przepuszcza do ok. 80 %  promieni słonecznych! Jeżeli to nie zapewni nam satysfakcjonujących wyników zawsze można skorzystać z solarium:)

Tropical Island to raj dla dzieci. Na 4000 m2 znajduje się całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych od torów kartingowych, przez ścianki wspinaczkowe po trampolinę. Można być pewnym, że naszych pociech nie dopadnie nuda. W Klubie Tropino nad dobrą zabawą i bezpieczeństwem dzieci czuwa zespół animatorów.  Klub czynny jest  codziennie od 09:00 do 21:00.

Najbardziej egzotyczną częścią Tropical Island jest dżungla, w której zobaczyć można licznych przedstawicieli flory. Większość z nich pochodzi z regionu Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Południowej. Do najciekawszych okazów należą orchidee, rośliny mięsożerne, bananowce. Dodatkową atrakcją w trakcie spaceru po lesie tropikalnym jest most nad bagnem mangrowym, z którego można podziwiać nie tylko piękne widoki, ale również liczne gatunki ryb zamieszkujących namorzyny. Nie są to jedyni przedstawiciele fauny. Na terenie lasu można zobaczyć również pawie i bażanty.

Dodatkową atrakcją Tropical Islands jest organizowany od końca stycznia tego roku show wieczorne „Tropikalne varieté“. Podczas widowiska zgromadzeni turyści podziwiają  popisy akrobatyczne na najwyższym poziomie, przedstawienia taneczne oraz pokazy ekwilibrystyki.

Cena biletu wstępu na show dla osób dorosłych wynosi 15€, dla dzieci (4-14 lat) – 10€. „Tropikalne varieté“ zaczyna się codziennie o godzinie 18:30.