kitesurfingDziś kilka słów o najlepszych miejscach dla kitesurferów. Za nim wymienię najfajniejsze miejsca według mnie, napomknęłabym co to  w ogóle jest kitesurfing. Otóż kitesurfing to odmiana windsurfingu. Główna różnica dotyczy prowadzenia deski. Mianowicie prowadzi się ją tak jak podczas jazdy na fali, na krawędzi. Można by rzec, że staramy się jeździć na fali tak jakbyśmy jeździli na snowboardzie.  Kolejną różnicą pomiędzy windsurfingiem, a kitesurfingiem jest latawiec, a nie żagiel, dzięki któremu nabieramy prędkości. Dokładnie jak wygląda kitesurfer  prezentuje na załączonym zdjęciu 🙂 .

Najwyższy czas, po małym wprowadzeniu przedstawić Wam najlepsze miejsca do kitesurfing:

  • El      Medano (Teneryfa) – to urocze miasteczko wywodzące się z wioski rybackiej. Znajdują się tukitesurfing kameralne hotele dla osób przede wszystkim ceniących sobie      spokój oraz  lubiących przygody wśród morskich fal. El Medano położone jest około 10 min drogi od lotniska Teneryfa Reina Sofia, uważane jest za raj dla windsurferów i kitesurferów,      a to wszystko dzięki całorocznym bocznym wiatrom od morza i wodzie o temperaturze od 17oC zimą, po nawet 26oC latem. Najsilniejszy i najbardziej niezawodny wiatr jest w lecie, ale statystycznie przez cały rok El Medano ma dobre warunki dla kitesurferów. Do najczęściej polecanych miejsc w El Medano zalicza się: Zatokę El Medano i Cabezo.
  • Sotavento (Fuerteventura) – Fuerteventura podobnie do Teneryfy jest rewelacyjnym miejscem dla kitesurferów. Wspaniałe wiatry czynią tę wyspę mekką dla kitesurferów z całego świata. Najczęściej polecanymi miejscami są Sotavento Beach i Flaga Beach.
  • Cabarete (północne wybrzeże Dominikany) – przepiękne plaże, gdzie można się wyciszyć oraz przywrócić równowagę po stresującym okresie pracy,  to kultowe miejsce dla kitesurferów. Można tu spędzić piękne wakacje w karaibskim klimacie. Dla kitesurferów najlepszym okresem do surfowania jest okres letni. Najczęściej polecane      miejsca do kita to Kite Beach.
  • Aruba (Wyspy Karaibskie) – to niewielka wyspa należąca do Królestwa Niderlandów. Znajduje się onakitesurfing w pobliżu wybrzeża Wenezueli. Aby dostać się do dwóch najlepszych miejsc do kitesurfingu trzeba wynająć samochód i na własną rękę dojechać, a mam na myśli tu Fishermen’s Huts oraz Boca Grande. Jeżeli znudzi Wam się już kite, to można tu sobie również ponurkować. Wokół Aruby znajdują się zatopione wraki i rafy koralowe. Można również wybrać się na siostrzaną wyspę Aruby – Bonaire, gdzie utworzony został przy wybrzeżu, park morski.
  • Sharm el  Sheikh, Dahab, Hurghada (Egipt) – Morze Czerwone i Zatoka Akaba obfitują w miejsca do kitesurfing. Dodatkowo ceny ofert do Egipt są stosunkowo nie drogie, co stawia go w czołówce krajów wybieranych przez kitesurferów.

To już koniec moich propozycji, dlatego Kochani deski i latawce w dłonie i zapraszam do waszej przygody z kitesurfingiem.