HolidayCheckHolidayCheck to największa europejska niezależna platforma społecznościowa zajmująca się podróżami. Pomaga użytkownikom znaleźć najodpowiedniejszy hotel, umożliwia kontakt z innymi podróżnymi, a także oferuje bezpośrednią rezerwację. Baza portalu to ponad 7 milionów opinii, zdjęć oraz materiałów video zamieszczanych przez turystów podróżujących po różnych zakątkach świata.

Co roku, przed każdymi wakacjami, sprawdzam przed zakupem wycieczki wybrany przeze mnie hotel na portalu HolidayCheck. Muszę przyznać, że nie tylko ja korzystam z opinii i ocen umieszczonych na temat danych hoteli na ich stronie, ale również moi znajomi i koleżanki z pracy. Zawsze byłam zadowolona z usług portalu, ale przyznam, że zastanawiałam się, czy możliwe jest by opinie były manipulowane? Po kolejnych wyjazdach  mam pewność, że nie jest to możliwe 🙂 .

Kochani po raz kolejny niemiecki instytut badawczy Stiftung Warenfest, przeprowadził test na „Najlepszy wakacyjny portal z informacjami o hotelach”. Już po raz trzeci z rzędu na pozycji lidera utrzymuje się portal HolidayCheck!!!

Testy zostały przeprowadzone z rozdziałem na portale rezerwacyjne (dysponują umowami bezpośrednimi organizatorami) i pośredniczące (kierują swoich klientów do organizatorów, dzięki czemu mają możliwość porównywania cen wielu organizatorów).

Kategorie testowe, jakim zostały poddane to:

  • opinie (rejestracja, wykrywanie fikcyjnych opinii, prezentacja opinii)
  • informacje o hotelach (wyszukiwanie i prezentowanie wyników)
  • przejrzystość strony WWW (nawigacja, komunikacja z klientem, pewność danych).

Stiftung Warentest poddał ocenie siedem portali rezerwacyjnych i pięć portali z opiniami o hotelach. HolidayCheck testowany był w drugiej kategorii i uzyskał najwyższe noty oraz jako jedyny uzyskał ocenę „dobry”. W szczególności doceniony został system weryfikacji ocen hoteli. Jest to szczególnie ważne gdyż HolidayCheck został oceniony lepiej niż portale, które przyjmują oceny wyłącznie od gości, którzy tam też zarezerwowali oceniony hotel. Wysoko oceniono również możliwość wyszukiwania informacji o hotelach i ofercie. Z dwunastu ocenianych portali tylko cztery oferowały funkcję szczegółowego wyszukiwania, które uwzględniają również wyposażenie pokoi, ofertę sportową w hotelu, itd. Pod tym kątem HolidayCheck oceniono, jako wzorowy!!! Portal został 2wyróżniony 1również w kategorii bezpieczeństwa danych osobowych użytkowników. Stuftung Warenfest oceniła iż przechowywane i chronione są one „bardzo dobrze”.

HolidayCheck dysponuje oceną turystów z ponad 130 000 hoteli w 220 krajach, a portal dostępny jest w 10 językach, w tym również po polsku.

Instytut Stuftung Warentest  wyraził opinię: „Najlepszym wśród portali prezentujących opinie o hotelach i umożliwiających ich rezerwację jest HolidayCheck. Liczba ocenionych hoteli jest imponująca, a dział kontroli sprawnie wyłapuje próby manipulacji opiniami.” Instytut rekomenduje: „Jeśli szukasz hotelu, sprawdź na HolidayCheck.”

Dlatego ja z pewnością bez wątpliwości będę dalej korzystać z opinii i oceny hoteli portalu HolidayCheck.