Przedstawiam Wam dziś kilka pięknych piaszczystych plaż znajdujących się w Europie. Może niektóre z nich mieliście przyjemność widzieć na własne oczy?

Plaża w Słonecznym Brzegu jest długa na około 8 kilometrów i w całości pokryta jest złotym piaskiem. Plażowanie na niej jest oczywiście bezpłatne, ale korzystanie z dostępnych na miejscu leżaków i parasoli plażowych, jest już dodatkowo płatne. Pakiet leżak plus parasol to koszt około 10 lewa dziennie/os. Plaża w Słonecznym Brzegu została oznaczona Błękitną Flagą, która przyznawana jest nadmorskim kurortom, szczególnie przyjaznym turystyce ekologicznej. Wypoczywając na takiej plaży mamy pewność, że jesteśmy w miejscu szczególnie czystym i nieskażonym. Oprócz leżakowania i opalania się na plaży, możemy skorzystać tu z dodatkowych atrakcji takich jak: żeglarstwo, windsurfing, narciarstwo wodne, można tu również wynająć skuter wodny lub motorówkę.

Sagres znajduj się w zachodniej części Algarve w Portugalii. Leży na terenie rezerwatu przyrody Southwest Alentejo e Costa Vicentina, który chroni tę część wybrzeża portugalskiego. To właśnie tu wspaniałe piaszczyste plażę kryją się wśród skalistych klifów.

W Świnoujściu, które pewnie każdy z nas zna dobrze znajdziemy najbardziej rozległe plaże naszego wybrzeża, które cieszą się bardzo dużą popularność wśród turystów. Najszersza z nich miejscami liczy nawet 130 metrów.

Tarifa jest najbardziej wysuniętym na południe miastem w Hiszpanii. Oferuje ona odwiedzającym ją turystom piękne plażę, wysokie temperatury i bezchmurne niebo przez całe lato. W ciągu dnia przy dobrych warunkach pogodowych, można dostrzec z niej wybrzeże Afryki, które oddalone jest jedynie o 20 kilometrów. Tarifa prócz przepięknych długi plaż, znana jest też wśród miłośników  kite surfingu.

Costa Smeralda czyli, Szmaragdowe Wybrzeże rozciąga się wzdłuż północno wschodniej części Sardynii. Od lat zajmuje wysokie miejsce wśród najpiękniejszych plaż świata. Biały piasek i szmaragdowy kolor wody tworzą cudowny rajski krajobraz.

Czy wiecie, która z wysp greckich nazywana jest małą Ibizą? To wyspa Mykonos, a jej Rajska Plaża jest miejscem, które nigdy nie zasypia. Każdy kto lubi imprezować do białego rana właśnie tam powinien wybrać się na swój urlop. W ciągu dnia możemy relaksować się na złocistym piasku, a wieczorem szaleć w okolicznych klubach.