Lato w Polsce powoli dobiega końca, a niektórzy z nas dopiero teraz mogą wyskoczyć na urlop by wygrzać się w promieniach słońca. Dlatego chciałabym zaproponować Wam kilka europejskich zakątków, gdzie wciąż jest ciepło i pogoda na waszych wymarzonych wakacjach na pewno dopisze.

Grecja jest jednym z najlepiej położonych krajów Europy. 1/5 jej powierzchni to wyspy , które leżą na Morzu Egejskim i Jońskim. Osobiście uważam, że Grecja jest jednym z najpiękniejszych miejsc na wakacyjny wypoczynek. Wyjeżdżając do Grecji na wakacje we wrześniu z powodzeniem możemy spodziewać się jeszcze słonecznej pogody. Oprócz pięknych plaż i przyjaźnie nastawionych do turystów Greków, Grecja oferuje nam możliwość zwiedzenia przepięknych miejsc, takich jak np.: Meteora czy grecki Olimp oraz wiele, wiele innych. Poza tym panująca w koło atmosfera spokoju, w końcu Grecy nigdy nigdzie się nie spieszą pozwala nam odprężyć się i zapomnieć o miastowym zgiełku.

Cypr to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu śródziemnym. Jest to rewelacyjne miejsce dla osób lubiących plażowanie. Złote plaże w Ayia Napa, Paralimini i Protaros co roku przyciągają na Cypr tysiące turystów. Cypr jest bardzo popularny również wśród osób lubujących się w sportach wodnych takich jak: kite, nurkowanie i windsurfing. Zawdzięcza to ciepłym i czystym wodom, które otaczają wyspę. Plaża Pafos jest uznawana przez turystów za jedną z najpiękniejszych, to właśnie tu Afrodyta wyłoniła się z morskich fal.

Kolejnym rewelacyjnym miejscem na wypoczynek po sezonie wakacyjnym jest Bułgaria. Wakacyjne upały nie będą nam już tu dokuczać, a 400 km linia brzegowa, z której 1/3 to piękne piaszczyste plaże we wrześniu cieszą się jeszcze dużą popularnością wśród turystów. Dodatkowym atutem jest to iż Bułgaria należy do jednego z najkorzystniejszych cenowo kierunków turystycznych wyjazdów do Europy. Poza tym nie można tam na nic narzekać, plaże są długie i piaszczyste, jedzenie bardzo dobre i nie drogie, a życie nocne można by rzec, że aż zaskakującą szalone każdego wieczora 🙂 .

Romantyczne plażę, kolorowe łodzie rybaków, oszałamiające widoki, niesamowita architektura to wszystko znajdziecie na słonecznej Malcie. Przez okrągły rok jest tu idealna pogoda. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie.

Dlatego nie zastanawiajcie się dłużej, pakujcie walizki i zmykajcie na wakacje !!! 🙂 .