TunezjaWybierasz się do Tunezji? Nie spędź całego urlopu nad basenem! Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Tunezja to raj dla ciekawych świata turystów.

 

 

Hammamet

HammametHammamet często określany jest mianem Miasta Jaśminu, znajdziemy tutaj bowiem wyjątkowo dużo krzewów jaśminowych. Na wiosnę całe miasto wręcz tonie w słodkim, odurzającym zapachu, co niezwykle uprzyjemnia wieczorne przechadzki po medynie.

 

 

 

Słone Jezioro Wielki Szott

34_Tunezja_Slone-Jezioro-Wielki-Szott_KrzysztofJezioro Wielki Szott jest największym słonym jeziorem na Saharze. W lecie woda prawie całkowicie z niego wyparowuje, umożliwiając spacery po jego delikatnym dnie. To tutaj, korzystając z niepowtarzalnego krajobrazu, kręcono niektóre sceny Gwiezdnych Wojen.

 

 

 

Matmata

Matmata_1157181238_DagmaraMatmata to miasto niezwykłe, zamieszkane od tysięcy już lat. To właśnie tutaj znajdują się wykute w skałach domy, pokazane w „Gwiezdnych Wojnach”. W jednym z nich mieszkał młody Luke Skywalker. Chętni mogą zatrzymać się w podziemnym hotelu na noc.

 

 

Sahara

23_Sahara_GeraldObecnie najgorętsza pustynia świata, jeszcze 5 tysięcy lat temu znajdowała się pod wodą. Choć mogłoby się wydawać, że Sahara jest wyjątkowo nieprzyjazna dla ludzi, to tuarescy nomadzi przemierzają ją od setek lat w ten sam sposób – wielbłądzimi karawanami.

 

 

Sidi Bou Saïd

Sidi-Bou-Saïd-_1166274024_AylinSidi Bou Saïd jest powszechnie znane jako miasteczko artystów. Jeden z nich, Rodolphe d’Erlanger, zapoczątkował w latach 20. XX wieku malowanie domów na biało, a ich okiennic i drzwi na niebiesko. Dzięki temu miasto posiada swój niepowtarzalny styl.