ikonaKto raz odwiedził Wybrzeże Egejskie, będzie chciał tam wracać przez całe swoje życie. Dziesiątki kilometrów plaż, malownicze klify, starożytne zabytki i niezmiennie przepiękna pogoda… Niezależnie od tego, czy wolicie zwiedzać podwodne, tajemnicze zakątki zatok czy zanurzać się w gwarze wielobarwnych bazarów tureckich, te miejsca pokochacie od pierwszego wejrzenia!

 

 

 

efezEfez
Zburzona w 262 roku efeska świątynia Artemidy, zwanej też Pszczelą Boginią, przez starożytnych Greków uważana była za jeden z siedmiu cudów świata. Choć dziś możemy podziwiać tylko jej ruiny warto pamiętać, że niegdyś był to największy budynek na Ziemi.
Ocena: 5.8, rekomendacja:  100%
>> więcej

 

 

myraGrobowce skalne, Myra
W odległości około 1,5 km od miasta Demre można podziwiać niezwykły, wykuty w skale cmentarz. Bogato zdobione grobowce powstały tu najprawdopodobniej już w IV wieku przed naszą erą. Ich wysokie położenie miało zapewniać zmarłym łatwiejszy dostęp do nieba.

Ocena: 5.5, rekomendacja:  100%
>> więcej

 

 

kekovaZatopione miasto Kekova
Kekova pobudzi wyobraźnię każdego. Kamienne schody, kolumny, pozostałości budynków – wszystko to do połowy zatopione w szmaragdowym Morzu Śródziemnym przywodzi na myśl magiczną krainę, opuszczoną przez jej mieszkańców w wielkim pośpiechu.

Ocena: 5.2, rekomendacja:  100%
>> więcej

 

 

jezioroJezioro Köyceğiz
Jezioro Köyceğiz jest położone w najbardziej zielonym regionie Turcji – głębokie, intensywne kolory roślinności wspaniale współgrają z turkusem jeziora. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy tu ogromne żółwie karetta – największe z nich ważą pół tony!

Ocena: 5.6, rekomendacja:  100%
>> więcej

 

 

lagunaBłękitna Laguna
Podobno tylko Rio de Janeiro oferuje lepsze warunki do uprawiania paralotniarstwa niż turecka Błękitna Laguna. Nic więc dziwnego, że nad spacerującymi tu turystami raz po raz przelatują śmiałkowie, podziwiający ten piękny zakątek świata z lotu ptaka.

Ocena: 4.4, rekomendacja:  71%
>> więcej

 

 

wawozWąwóz Saklikent
Turecki wąwóz Saklikent jest jednym z najgłębszych na świecie – jego zbocza mają wysokość nawet 300 metrów! Choć w lato jest tu niezwykle gorąco, płynąca dnem wąwozu rzeczka potrafi być lodowato zimna, dlatego warto mieć przy sobie pełne buty.

Ocena: 5.9, rekomendacja:  100%
>> więcej

 

 

trojaKoń trojański
Kto z nas nie zna historii o pięknej Helenie, uprowadzonej przez zuchwałego Parysa, o pojedynku Achillesa, a wreszcie też o koniu trojańskim? Replikę tego podstępnego daru, złożonego przez Greków Trojanom, można oglądać dziś w samej mitycznej Troi.

Ocena: 5.6, rekomendacja:  100%
>> więcej

 

 

milliMilli Park
Milli Park to jedno z nielicznych już miejsc na Wybrzeżu Egejskim, w którym możemy podziwiać nieskalaną, dziką przyrodę, jaką może poszczycić się Turcja. Zobaczymy tu przede wszystkim imponujące swoimi rozmiarami żółwie, a przy odrobinie szczęścia nawet delfiny.

Ocena: 4.8, rekomendacja:  83%
>> więcej