ikonaKilka tysięcy lat historii, zabytki pamiętające starożytność, przepiękna pogoda i oszałamiająca swoim bogactwem przyroda – to wszystko czeka na każdego, kto tylko zdecyduje się na odwiedzenie Bułgarii. Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie urlopu niż spokojne przechadzki ulicami gwarnych miasteczek, przeplatane kąpielami w Morzu Czarnym i odwiedzinami w kolejnych restauracjach? Jeżeli jeszcze nie jesteście do końca przekonani, zobaczcie czym kusi Was Bułgaria.

 

SozopolSozopol
Sozopol to jedno z najstarszych bułgarskich miast, kuszące nie tylko przepiękną, zabytkową architekturą drewnianą, ale również łagodnym zejściem na piaszczystą plażę. Co roku do starożytnego miasta ściągają tłumy na festiwal filmowy „Apollonia”.
>> więcej

 

 

NessebarNesebar
Perła Morza Czarnego, bułgarski Nesebar, zachwyca starożytnymi zabytkami, piaszczystymi plażami i wyśmienitym jedzeniem. Założone w VI wieku przed naszą erą miasto handlowe do dziś rozbrzmiewa gwarem setek straganów i targowisk z przepięknym rękodziełem.
>> więcej

 

 

Złote PiaskiZłote Piaski
Złote Piaski zna każdy przynajmniej ze słyszenia. Wielokilometrowe plaże, ponad sto hoteli, liczne kasyna… Aż trudno uwierzyć, że turystyczne szaleństwo w Złotych Piaskach zaczęło się dopiero w 1957 roku – wcześniej zaglądali tu jedynie przypadkowi turyści.
>> więcej

 

 

aquapark NesebarAquapark, Nesebar
Największy bałkański aquapark to przede wszystkim niemal 1,5 kilometra wodnych zjeżdżalni. Jedna z nich ma 22 metry wysokości! Na 46 000 m2 znajdziemy tu nawet sztuczną rzekę, wyspę i bar, z którego można skorzystać bez wychodzenia z basenu.
>> więcej

 

 

Kamienny Las WarnaKamienny Las Warna    
W odległości zaledwie 18 kilometrów od Warny można znaleźć niezwykły Kamienny Las. Powstał on około 50 milionów lat temu, kiedy cały ten teren był dnem morza. Silne prądy morskie ukształtowały ponad 300 słupów skalnych, z których najwyższy ma aż 12 metrów.
>> więcej

 

 

Przylądek KaliakraPrzylądek Kaliakra
Kiedy staniemy na krańcu przylądka Kaliakra, z trzech stron będziemy otoczeni przez szafirowe wody Morza Czarnego, z hukiem rozbijającego się o skaliste klify 70 metrów pod naszymi stopami. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy tu bawiące się falami delfiny.
>> więcej

 

 

Rilski MonastyrRilski Monastyr
Rilski Monastyr to nie tylko popularna atrakcja turystyczna Bułgarii, ale również miejsce niezwykle ważne dla samych Bułgarów. Założony w X w. n.e. przez Iwana z Riły kompleks klasztorny jest uznawany za pomnik oporu przeciwko okupacji tureckiej.
>> więcej