Algarve wakacjeAlgarve, miejsce na krańcu Europy, kusi turystów niemal zawsze ciepłym morzem, romantycznymi zatokami, piaszczystymi plażami i urwistymi, pięknymi klifami. To właśnie w tym rejonie Portugalii odbywa się słynny festiwal budowania rzeźb z piasku, FIESA. Zobaczcie co jeszcze sprawi, że zakochacie się w Algarve już pierwszego dnia pobytu.

 

 

Fesitwal FIESAFestiwal Rzeźb z Piasku FIESA
Każdego roku, od maja do października, w Algarve odbywa się Festiwal Rzeźb z Piasku – FIESA. Do wybudowania Miasta Fantazji artyści i turyści zużywają ponad 35 tysięcy ton piasku, tworząc z niego niezwykłe, czasem nawet kilkunastometrowe rzeźby.
>> więcej

 

 

Ponta de PiedadePonta da Piedade
Ponta da Piedade zachwyca urwistymi klifami, o które rozbijają się z hukiem morskie fale. Niektóre z klifów mają nawet 20 metrów wysokości. Najwięksi śmiałkowie eksplorują tutejsze jaskinie, zwolennicy spokojniejszego wypoczynku udają się na malowniczą plażę.
>> więcej

 

 
Praia de FalesiaPraia da Falesia
Praia da Falesia to najpiękniejsza z licznych plaż portugalskiego miasteczka Albufeira. Szeroka i piaszczysta, otoczona jest stromymi, intensywnie czerwonymi klifami. Na ich szczytach wzniesiono luksusowe wille, z widokiem zapierającym dech w piersiach.
>> więcej

 

 

 

Przylądek Świętego WincentaPrzylądek Świętego Wincentego
Jeszcze kilka wieków temu portugalski Przylądek Świętego Wincentego był prawdziwym końcem świata – do odkrycia Ameryki był to kraniec znanego Europejczykom lądu. Dziś zobaczymy tu latarnię morską, której światło widoczne jest z odległości aż 60 km.
>> więcej

 

 
Parasailing AlgarveParasailing Algarve
Algarve to prawdziwy raj dla miłośników parasailingu. Kilometry łatwo dostępnych plaż, niemal nieprzerwana słoneczna pogoda i malownicze widoki sprawiają, że turyści coraz chętniej zwiedzają wybrzeża Portugalii z lotu ptaka.
>> więcej

 

 

 

Możecie polecić jeszcze jakieś piękne miejsca i atrakcje Algarve? Dopiszcie je w komentarzach, jesteśmy ciekawi Waszych opinii 🙂