Już niedługo rozpocznie się najgorętszy okres w Tunezji. Jeżeli planujecie wyjazd do tego niezwykłego kraju sprawdźcie koniecznie, co warto w nim zobaczyć. Dziś polecamy Wam między innymi przejażdżkę po Saharze i wycieczkę śladami Indiana Jonesa.

 

Tunezja i jej piękne zakątki

Tunezja i jej piękne zakątki

Djerba

Djerba jest największą wyspą Afryki Północnej, połączoną z lądem groblą wybudowaną jeszcze przez Rzymian. Wiele osób wierzy, że to właśnie tutaj mieszkali niegdyś mityczni, łagodni Lotofagowie, których w trakcie swoich podróży odwiedzić miał Odyseusz.

Tunezja - Djerba

Tunezja – Djerba

Spodobała Ci się ta tunezyjska wyspa? Sprawdź wycieczki na Djerbę na HolidayCheck.

Sahara

Obecnie najgorętsza pustynia świata, jeszcze 5 tysięcy lat temu znajdowała się pod wodą. Choć mogłoby się wydawać, że Sahara jest wyjątkowo nieprzyjazna dla ludzi, to tuarescy nomadzi przemierzają ją od setek lat w ten sam sposób – wielbłądzimi karawanami.

Tunezja - Sahara

Tunezja – Sahara

Zaciekawiła Cię ta atrakcja? Przeczytaj więcej o pustyni Sahara na HolidayCheck.

Słone Jezioro Wielki Szott

Jezioro Wielki Szott jest największym słonym jeziorem na Saharze. W lecie woda prawie całkowicie z niego wyparowuje, umożliwiając spacery po jego delikatnym dnie. To tutaj, korzystając z niepowtarzalnego krajobrazu, kręcono niektóre sceny Gwiezdnych Wojen.

Tunezja - Słone Jezioro

Tunezja – Słone Jezioro

Dowiedz się więcej o jeziorze Wielki Szott.

Sidi Bou Saïd

Sidi Bou Saïd jest powszechnie znane jako miasteczko artystów. Jeden z nich, Rodolphe d’Erlanger, zapoczątkował w latach 20. XX wieku malowanie domów na biało, a ich okiennic i drzwi na niebiesko. Dzięki temu miasto posiada swój niepowtarzalny styl.

Tunezja - Sidi Bou Saïd

Tunezja – Sidi Bou Saïd

Chętnie zwiedzisz to piękne miasto? Zobacz hotele w Sidi Bou Said na HolidayCheck.

 Susa

Fani Indiany Jonesa zapewne wiedzą, że pojawiający się w filmie „Poszukiwacze zaginionej Arki” Kair to w rzeczywistości Susa – niezwykle popularne wśród turystów miasto tunezyjskie. Warto zobaczyć tu imponującą medynę, której mury mają aż 8 metrów wysokości.

Susa - śladami Indiany Jonesa

Susa – śladami Indiany Jonesa

Pragniesz podążyć śladami słynnego Indiany Jonesa? Sprawdź hotele w Sousse na HolidayCheck.

Tunezja kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic i pięknych zakątków. Zobacz wycieczki do Tunezji na HolidayCheck i poznaj ten niezwykły kraj.
A może znasz już Tunezję? Opisz swoje wrażenia!