Egipt to jedno z tych miejsc na świecie, do których zawsze ciągną tłumy turystów, niezależnie od pory roku. Trudno się temu dziwić – znajdziemy tu fascynujące ślady starożytnej kultury, wspaniałą pogodę, wyśmienite jedzenie oraz zadziwiającą przyrodę. Dziś przedstawiamy Wam pięć miejsc, które w Egipcie naprawdę trzeba zobaczyć.

Biały Kanion

Biały Kanion jest jednym z wielu niezwykłych miejsc na mapie pustyni Synaj. Zaskoczyć może nie tylko panująca na dnie kanionu przejmująca cisza, ale również olśniewająca biel piasku. Przejście wąwozu wynagradza dodatkowo widok zielonej oazy Ain Khudra.

Egipt - Biały kanion

Egipt – Biały kanion

Zobacz więcej o atrakcji: Biały Kanion

 

Wyspa Giftun

Bezludna wyspa na Morzu Czerwonym. Zajdziemy na niej piaszczyste, jasne plaże, turkusową wodę oraz, przede wszystkim, rozległe i łatwo dostępne rafy koralowe – fani snorkelingu będą zachwyceni. Odpoczynek tutaj jest prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Egipt - Wyspa Giftun

Egipt – Wyspa Giftun

Przeczytaj więcej o tym miejscu: Wyspa Giftun

 

Świątynia Hatszepsut

Hatszepsut była jedną z czterech kobiet w historii Egiptu, która została faraonem. To dla niej zbudowano tę niezwykłą „Świątynię milionów lat”, do której niegdyś prowadziła droga wśród posągów sfinksów. W czasach koptyjskich świątynia służyła jako klasztor.

Egipt - Świątynia Hatszepsut

Egipt – Świątynia Hatszepsut

Zobacz więcej o atrakcji: Świątynia Hatszepsut

 

Piramidy w Gizie

Największa z piramid – Horyzont Cheopsa – znajdowała się na starożytnej liście siedmiu cudów świata, jako najstarsza budowla. Piramidy w Gizie najprawdopodobniej służyły jako grobowce dla faraonów egipskich, jednak wielu z ich tajemnic jeszcze nie odkryto.

Egipt - Piramidy w Gizie

Egipt – Piramidy w Gizie

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź Piramidy w Gizie na HolidayCheck

 

Wyspy Qulaan

Mało kto kojarzy Egipt z wyspami, podczas gdy archipelag Qulaan jest miejscem prawdziwie magicznym. Panują tutaj bardzo dobre warunki do uprawiania snorkelingu – płytka woda jest krystalicznie czysta, a w pobliżu wysp mieści się wielobarwna rafa koralowa.

Egipt - Wyspy Qulaan

Egipt – Wyspy Qulaan

Marzy Ci się podróż w to miejsce? Sprawdź więcej informacji o atrakcji: Wyspy Qulaan

 

Sprawdź wycieczki do Egiptu na HolidayCheck! A może znasz już Egipt? Jakie atrakcje najbardziej Ci się podobały? Napisz opinię na HolidayCheck i pomóż innym turystom zaplanować ich podróż!