Marzycie czasem, żeby wyjechać gdzieś naprawdę daleko i na jakiś czas zupełnie zapomnieć o codziennych problemach? Jeżeli tak, powinniście zaplanować wizytę na wyspie Barbados. Ta niezwykłe miejsce urzeknie Was swoimi plażami i bajkowymi krajobrazami.

Plaże

Barbados jest miejscem niezwykle gościnnym dla turystów. Świadczy o tym między innymi fakt, że na wyspie nie znajdziemy ani jednej prywatnej plaży. Nawet w najpiękniejszych i uważanych za najcenniejsze zakątkach możemy swobodnie wypoczywać. Szczególnie polecamy plaże: Paynes Bay i Accre. Na większości plaż wypożyczymy leżaki i parasole przeciwsłoneczne. Amatorzy dzikich miejsc, w których nie rozwinęła się jeszcze typowa infrastruktura turystyczna, powinni powędrować na północne wybrzeże wyspy.

Barbados - tropikalne plaże

Barbados – tropikalne plaże

Jaskinie

Zmęczeni upałem i słońcem? Wybierzcie się na wyprawę do jednej z barbadoskich jaskiń. Najbardziej znane są jaskinie Animal Flower położone na północnym wybrzeżu wyspy, a także jaskinia Harrisona, którą znajdziemy niemal w samym centrum Barbadosu. Na zwiedzanie podziemnych zakątków wyspy Barbados warto zabrać ze sobą cieplejsze ubranie (może być chłodno) oraz dobre buty (w jaskini Harrisona jest dosyć ślisko).

Barbados - jaskinia Animal Flower

Barbados – jaskinia Animal Flower

Natura

Barbados to nie tylko przepiękne plaże, ale również niezwykle bujna roślinność, w której żyją setki niezwykłych gatunków zwierząt. Każdy, kto chciałby lepiej poznać okoliczną florę i faunę powinien wybrać się w dwa miejsca. Pierwsze z nich to Rezerwat Dzikiej Przyrody, w którym poznamy dzikich mieszkańców wyspy. Drugim z miejsc jest park Welchman Hall Gully, obejmujący swoim obszarem wyjątkowo piękny las tropikalny.

Barbados - rezerwat Barbados Wildlife

Barbados – rezerwat Barbados Wildlife