Jezioro Garda - panorama

Jezioro Garda – panorama

No, może nie morze, ale prawie. Jezioro Garda imponuje swoimi rozmiarami – zajmuje teren o powierzchni 370 kilometrów kwadratowych, co czyni je największym jeziorem włoskim. Co więcej, jest to również jezioro najczystsze.

Położenie

Jezioro Garda znajdziemy w połowie drogi pomiędzy Mediolanem, a Wenecją. Trudno zliczyć wszystkie wioski, miejscowości i miasteczka, które rozwinęły się na kuszących brzegach jeziora.

Wspaniałym miejscem na podziwianie piękna jeziora jest między innymi taras widokowy w miejscowości Tremosine. Trzeba nie lada odwagi, aby stanąć blisko krańca klifu. Ci najbardziej śmiali zostaną wynagrodzeni zapierającym dech w piersiach widokiem.

Jezioro Garda - położenie

Jezioro Garda – położenie

Raj dla aktywnych

Co roku jezioro Garda oblegane jest przez miłośników wszelkiego rodzaju sportów, nie tylko wodnych, choć palmę pierwszeństwa zdecydowanie dzierży tu windsurfing. Osoby początkujące mogą liczyć na bogatą ofertę kursów, zaawansowani zaś z radością mierzą się z falami olbrzymiego jeziora.

Jezioro Garda - miejsce dla aktywnych

Jezioro Garda – miejsce dla aktywnych

Niezwykle popularne są również wyprawy rowerowe, organizowane wzdłuż brzegów. Wielokilometrowe ścieżki zaprowadzą nas w zakątki niedostępne piechurom. Można pomyśleć o spakowaniu do sakw przekąsek i o urządzeniu sobie małego pikniku.

Jezioro Garda - miejsce dla aktywnych na lądzie

Jezioro Garda – miejsce dla aktywnych na lądzie

Spokojny wypoczynek

Jezioro Garda wraz ze swoimi malowniczymi okolicami oferuje setki atrakcji. Ci, których nie zachęcił opis sportowych szaleństw, z pewnością chętnie pozwiedzają. Okoliczne miasteczka, takie jak Sirmione, Limone czy Salo, mogą pochwalić się urzekającymi starówkami, pełnymi romantycznych kawiarni i tajemniczych zaułków.

Jezioro Garda - spokojny wypoczynek

Jezioro Garda – spokojny wypoczynek

Warto zajrzeć także do kościoła Madonna della Corona – świątyni ściśle przylegającej do stromej skały. Już w X wieku surowe piękno tego miejsca docenili pustelnicy. Kto zaś zatęskni za odpoczynkiem od błękitu wody, może wybrać się do ogrodu botanicznego w Gardone Riviera i nacieszyć oczy głęboką zielenią roślinności z niemal całego świata.

Widziałeś Jezioro Garda na żywo? Podziel się wrażeniami na HolidayCheck – dodaj opinię i pomóż innym urlopowiczom zaplanować ich pobyt! A może dopiero chcesz je zobaczyć? Sprawdź hotele nad Jeziorem Garda na HolidayCheck.pl!