Przede wszystkim bajeczne plaże. Co jednak robić z czasem, gdy nieco znuży nas opalanie się i pluskanie w ciepłej wodzie? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę czterech najciekawszych atrakcji w Side.

Stare Miasto Side

Po beztroskim wypoczynku nad wodą warto przejść się do najstarszej części miasta Side. W licznych, przyjemnie zacienionych uliczkach znajdziemy tu restauracje i knajpki, kuszące menu pełnym lokalnych przysmaków. Choć nie ma tu zbyt wielu zabytków, atmosfera jest niezwykle miła.

Stare Miasto Side

Stare Miasto Side

Dowiedz się więcej o atrakcji: Stare Miasto

Świątynia Apolla

Świątynia Apolla to najważniejszy zabytek całego Side. Wzniesiono ją jeszcze w II wieku naszej ery. Do dziś zachowało się jedynie kilka z kilkudziesięciu oryginalnych kolumn, jednak nawet tak skromne ruiny robią ogromne wrażenie na zwiedzających. Warto wiedzieć, że w pobliżu świątyni Apolla niegdyś wznosiła się również świątynia Artemidy.

Świątynia Apolla - Side

Świątynia Apolla – Side

 

Port

To właśnie port sprawił, że miasto mogło rozwinąć się z niewielkiej wioski do jednego z głównych punktów handlowych w całym rejonie. Choć dziś handel ustąpił miejsca turystyce, port w Side wciąż jest miejscem niezwykłym, pełnym życia i gwaru niemal przez cały czas. Dla fanów klimatów morskich punkt obowiązkowy.

Port w Side

Port w Side

 Amfiteatr

Co prawda Turcja może pochwalić się wieloma antycznymi amfiteatrami, jednak ten mieszczący się w Side uważany jest za najpiękniejszy. Wybudowano go z myślą o oszałamiającej liczbie 15 tysięcy widzów. Pomimo zniszczeń, amfiteatr do dziś może pochwalić się fantastyczną akustyką.

Amfiteatr w Side

Amfiteatr w Side

 

Wybierasz się do Turcji? Sprawdź wycieczki do Side na HolidayCheck! A może znasz już Budapeszt? Jakie atrakcje Ci się podobały? Podziel się swoją opinią!