Długi weekend zbliża się wielkimi krokami, a Wy wciąż nie wiecie, gdzie się pojechać? Skorzystajcie z naszej listy, żeby wybrać coś dla siebie i przyjemnie spędzić te pięknie zapowiadające się dni.

5 pomysłów na długi weekend listopadowy

 

1. Kazimierz Dolny

To niewielkie, niezwykle urocze miasteczko, w XIX wieku było ulubionym miejscem wypoczynku środowiska artystycznego. Do dziś zachowała się tu szczególna, nieco tajemnicza, atmosfera. Wśród zadbanych, zabytkowych kamieniczek, można się naprawdę wyciszyć.

Długi weekend – Kazimierz Dolny

Długi weekend – Kazimierz Dolny

Zobacz więcej: Kazimierz Dolny – noclegi

 

2. Wrocław

Wymieniany jako jedno z najbardziej romantycznych miast Polski, Wrocław świetnie sprawdza się jako miejsce na krótki wypad. Znajdziemy tu piękny Ogród Zoologiczny, magiczne Stare Miasto, dziesiątki malowniczych mostów i klimatyczne, wąskie uliczki.

Długi weekend – Wrocław

Długi weekend – Wrocław

Sprawdź więcej: Wrocław – atrakcje

3. Poznań

Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście sympatycznych poznańskich koziołków, najwyższy czas nadrobić to zaniedbanie. Można je zobaczyć codziennie o 12:00 przy zegarze ratusza. Poznań warto odwiedzić w czasie długiego weekendu również dlatego, że 11 listopada to dzień, kiedy w mieście wypiekane są rogale świętomarcińskie – przysmak całego regionu.

Długi weekend – Poznań

Długi weekend – Poznań

Przeczytaj więcej o mieście: Poznań

 

4. Gdynia

Polskie morze potrafi być piękne o każdej porze roku, także jesienią. Jeżeli uznacie jednak, że na spacery plażą jest zbyt wietrznie, wybierzcie się na zwiedzanie pięknej, modernistycznej architektury gdyńskiej, po czym zajrzyjcie do jednej z wielu świetnych restauracji.

Długi weekend – Gdynia

Długi weekend – Gdynia

Sprawdź informacje o mieście: Gdynia

 

5. Lublin

Lublin często bywa niedoceniany, a to naprawdę piękne i ciekawe miasto. Wystarczy przespacerować się po tutejszym Starym Mieście, zajrzeć do kilku kameralnych kawiarni i odwiedzić Wieżę Trynitarską z punktem widokowym, aby bez reszty zakochać się w tym miejscu.

Długi weekend – Lublin

Długi weekend – Lublin

Zobacz więcej: Lublin – noclegi

 

Gdzie wybierasz się na długi weekend listopadowy? Sprawdź nasze propozycje na HolidayCheck! Jak spędziliście długi weekend w zeszłym roku? Piszcie w komentarzach!