Powoli warto zacząć myśleć o przyszłych wakacjach. Gdzie pojechać? Jaki kraj wybrać? Dziś kierunkiem, który polecamy jest gorąca Turcja. Być może opis jej najpiękniejszych zakątków zachęci Was do zaplanowania wakacyjnego wypoczynku właśnie tam.

Pamukkale

Pumakkale słynie z wapiennych osadów, z powodu których jest nazywane również Bawełnianym Zamkiem lub Bawełnianą Twierdzą. Nieskazitelnie białe tarasy zachwycają i przyciągają wzrok. Dodatkową atrakcją jest kąpiel w Basenie Kleopatry z wodą termalną.

Turcja, Pamukkale

Turcja, Pamukkale

Przeczytaj więcej o atrakcji: Pamukkale

 

Starożytny Efez

Efez to jedno z najlepiej zachowanych miast starożytnych. Założone w IX wieku przed naszą erą było prawdziwą potęgą handlową. Choć Efez został opuszczony w XV wieku, do dziś udało się w nim przetrwać wielu bezcennym zabytkom, pamiętającym jeszcze starożytność. Warto zobaczyć tu między innymi fontannę Trajana, a także świątynię Hadriana.

Turcja, Starożytny Efez

Turcja, Starożytny Efez

Przeczytaj więcej o atrakcji: Starożytny Efez

 

Kapadocja

Kto jedzie do Turcji, nie może nie zobaczyć Kapadocji. O podobny krajobraz trudno gdzie indziej na świecie. Jest on na tyle wyjątkowy, że bywa nazywany księżycowym. W otoczeniu skał o zadziwiających kształtach kryją się tu tajemnicze, podziemne miasta. Kapadocję polecamy obejrzeć z góry – loty balonami są tu bardzo popularne.

Turcja, Kapadocja

Turcja, Kapadocja

Przeczytaj więcej o atrakcji: Kapadocja

 

Hagia Sophia

Hagię Sophię wzniesiono w VI wieku jako świątynię chrześcijańską. Dziesięć wieków później dobudowano do niej minarety i zmieniono w meczet. Dziś mieści się tu jedno z najwspanialszych muzeów Stambułu, w którym zobaczymy np. wyjątkowo misterne mozaiki.

Turcja, Hagia Sophia

Turcja, Hagia Sophia

Przeczytaj więcej o atrakcji: Hagia Sophia

 

Zamek Alanya

Choć zamek w Alanyi istniał przed panowaniem Turków Seldżuckich, to właśnie dzięki nim osiągnął pełnię rozkwitu. Zamek posiada aż 140 wież strażniczych, a jego mury mają sześć kilometrów długości. Warto tu zajrzeć nie tylko dla zobaczenia tej wspaniałej twierdzy, ale również ze względu na widok, jaki się z niej roztacza na całą okolicę.

Turcja, Zamek Alanya

Turcja, Zamek Alanya

Przeczytaj więcej o atrakcji: Zamek Alanya

 

Spodobały Ci się nasze propozycje? Sprawdź wycieczki do Turcji na HolidayCheck! A może znasz już Turcję? Jakie atrakcje Ci się podobały? Podziel się swoją opinią!