Coroczne jarmarki świąteczne to jedne z największych zimowych atrakcji wielu miast europejskich. Warto zwiedzić przynajmniej kilka takich miejsc, aby poczuć tę niepowtarzalną atmosferę radosnego oczekiwania na Święta.

Praga

Jarmark organizowany co roku w Pradze to największe tego typu wydarzenie w całych Czechach. Na Rynku Staromiejskim, przystrojonym na tę okazję tysiącami lampek, rozstawianych jest kilkadziesiąt chatek, kuszących aromatycznymi przysmakami i barwnymi ozdobami.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe - Praga

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe – Praga

Przeczytajcie więcej o atrakcji: Jarmark świąteczny – Praga

Tallinn

Co roku główną atrakcją jarmarku bożonarodzeniowego w Tallinie jest ogromna, pięknie przystrajana, choinka. Dookoła niej sprzedawcy kuszą przechodniów grzanym winem, piernikami, regionalnymi specjałami oraz ciekawymi pomysłami na prezent.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe - Tallin

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe – Tallin

Dowiedz się więcej o atrakcji: Jarmark bożonarodzeniowy – Tallinn

 

Wrocław

Wrocław może poszczycić się organizacją jednego z najciekawszych polskich jarmarków bożonarodzeniowych. Na najmłodszych czeka tu Bajkowy Lasek, a na tych trochę starszych aromatyczny grzaniec. Uwaga, gdzieś na jarmarku ukrył się krasnal Prezentuś!

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe - Wrocław

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe – Wrocław

Sprawdź więcej informacji o atrakcji: Jarmark świąteczny – Wrocław

 

Wiedeń

W Wiedniu w jarmarkach można wprost przebierać – co roku jest ich tu przynajmniej kilka. Szczególnie polecamy ten odbywający się przed zamkiem Schönbrunn. Wspaniała atmosfera, wyśmienite specjały regionalne i prezenty – to wszystko czeka na Was w Wiedniu.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe - Wiedeń

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe – Wiedeń

Przeczytaj więcej o atrakcji: Jarmark bożonarodzeniowy – Wiedeń

 

Drezno

Kiermasz zawdzięcza nazwę strucli z bakaliami Christstollen, potocznie zwanej Striezel. Jedną z atrakcji jest festyn Stollenfest z miejskim korowodem i gigantyczną struclą. Na środku rynku znajduje się największa na świecie, 14-metrowa piramida z Rudaw.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe - Drezno

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe – Drezno

Dowiedz się więcej o atrakcji: Jarmark bożonarodzeniowy – Drezno

 

A Wy? Macie jarmarki świąteczne w Waszych miejscowościach? Zwiedziliście już jakieś w tym roku? Piszcie w komentarzu lub oceńcie je na HolidayCheck!