Barbados, niewielkie państwo-wyspa, położone na dalekich Małych Antylach, działa jak magnes na wszystkich tych, którzy chcą spędzić wakacje w prawdziwie rajskim krajobrazie. Zobaczcie, co może zaoferować Wam ojczyzna Rihanny.

Plaże

Największą atrakcją Barbadosu, przyciągającą na wyspę tłumy turystów, są tutejsze plaże. Do najpiękniejszych z nich należą: Paynes Bay oraz Accra. Obydwie są szerokie, piaszczyste i zachwycą zarówno amatorów szalonych sportów wodnych, jak i miłośników błogiego wylegiwania się na ciepłym piasku. W okolicy plaż zazwyczaj znajdziemy liczne knajpki i restauracje, w których można spróbować lokalnych przysmaków.

Barbados - co warto wiedzieć, piękne plaże

Barbados – co warto wiedzieć, piękne plaże

Jaskinia Animal Flower

Barbados to jednak nie tylko wyjątkowe plaże i zatoki, to również wspaniałe jaskinie, takie jak Animal Flower. Jaskinię znajdziemy na północnym skraju wyspy. Jej nazwa pochodzi od występujących tu ukwiałów, na Barbadosie popularnie nazywanych zwierzęcymi kwiatami. Największą atrakcją jaskini jest mieszczący się w niej staw z całkowicie przezroczystą wodą oraz wspaniały widok na Ocean Atlantycki.

Barbados - co warto wiedzieć, Jaskinia Animal Flower

Barbados – co warto wiedzieć, Jaskinia Animal Flower

Rezerwat Barbados

Jeżeli interesujecie się przyrodą miejsc, w których spędzacie wakacje, wypoczywając na Barbadosie koniecznie zajrzyjcie do tutejszego rezerwatu Barbados Wildlife. Można tu podpatrzeć aż 100 gatunków zwierząt zamieszkujących wyspę. Uwaga na licznie żyjące tu zielone małpy – są bardzo towarzyskie. Na tyle, że potrafią połakomić się na jedzenie i napoje pozostawione na widoku, lub na wierzchu otwartej torby. Co ciekawe, na Barbadosie mieszkają też… pawie!

Barbados - co warto wiedzieć, Rezerwat Barbados Wildlife

Barbados – co warto wiedzieć, Rezerwat Barbados Wildlife

Park Natury Hall Gully Welchman

Odwiedziny w Parku Natury Hall Gully Welchman to wspaniała okazja, żeby poznać specyfikę lasu tropikalnego, zupełnie innego od naszych puszcz. Krajobraz parku wygląda dokładnie tak samo, jak przed 300 laty. Jedyną różnicą są przecinające las ścieżki spacerowe dla turystów i ustawione gdzieniegdzie ławki, na których można w spokoju podziwiać majestatyczność tutejszej przyrody.

Barbados - Park Natury Hall Gully Welchman

Barbados – Park Natury Hall Gully Welchman

Marzy Wam się podróż na Barbados? Sprawdźcie nasze oferty: Barbados – wycieczki. A może już byliście na tej pięknej wyspie? Opiszcie swoje wrażenia na HolidayCheck!