Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Czy macie już plany na jego spędzenie? Jeżeli nie, zapraszamy do lektury! Przygotowaliśmy dla Was opis pięciu miejsc w Polsce, w których można miło i ciekawie spędzić kilka dni. Znajdzie się coś i dla miłośników natury, i dla amatorów miast.

Zalew Soliński

Zalew Soliński jest idealnym miejscem na majówkowy wypoczynek. Można tutaj żeglować, pływać, uprawiać kajakarstwo, opalać się na plaży, łowić ryby… Warto również zwiedzić najwyższą w Polsce, 82-metrową zaporę, a także ciekawą hydroelektrownię.

Majówka w Polsce, Zalew Soliński

Majówka w Polsce, Zalew Soliński

Świeradów Zdrój

Jeżeli majówkę planujecie wykorzystać do podratowania zdrowia, wybierzcie się do Świeradowa Zdroju. Miasto swój rozwój zawdzięcza występującym tutaj źródłom wód radoczynnych, mającym właściwości lecznicze. Dzięki nim powstały tu liczne uzdrowiska, w których można zatrzymać się na kilka relaksujących dni.

Majówka w Polsce, Świeradów Zdrój

Majówka w Polsce, Świeradów Zdrój

Bieszczady

Długi weekend majowy to świetna okazja, żeby zaszyć się choć na chwilę w magicznych, osnutych dziesiątkami legend Bieszczadach. Według jednej z nich nazwa rzeki San pochodzi od imienia człowieka, który uwolnił Bieszczady od złego ducha – Biesa.

Majówka w Polsce, Bieszczady

Majówka w Polsce, Bieszczady

Toruń

Szukacie pomysłu na spędzenie majówki w mieście? Czeka na Was między innymi Toruń – magiczne miasto z piękną architekturą, kuszące najlepszymi w całej Polsce piernikami. Są one tu wypiekane od ponad 700 lat i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

Majówka w Polsce, Toruń Stare Miasto

Majówka w Polsce, Toruń Stare Miasto

Mazury

Mazury, polska kraina tysiąca jezior, przyciąga przede wszystkim swoimi walorami turystycznymi. Można tu znaleźć jednak również wiele ciekawych atrakcji, takich jak Wilczy Szaniec, czy też Święta Lipka. Majówka to doskonały moment na ich odwiedzenie.

Majówka w Polsce, Mazury

Majówka w Polsce, Mazury

Po powrocie z majówki konieczcie podzielcie się z nami swoimi wrażeniami i dodajcie opinię o hotelu, w którym się zatrzymaliście i o atrakcjach, które zwiedziliście!