Tydzień temu zachęcaliśmy Was sprawdzenia jak może wyglądać majówka spędzona w Polsce. Dziś przedstawiamy propozycje krótkiego wyjazdu do jednej z pięciu niedalekich europejskich stolic. Zobaczcie, co na początku maja czeka na Was w Berlinie, Pradze, Bratysławie, Wilnie i w Wiedniu!

Wilno

Historia jednego z najpiękniejszych miast Europy, Wilna, przez wiele lat silnie spleciona była z historią Polski. To właśnie w Wilnie w 1822 roku po raz pierwszy wydano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To również tutaj spoczywa serce Józefa Piłsudskiego. W ciągu kilku dni majówki z powodzeniem można odwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki miasta, takie jak Góra Trzech Krzyży i Ostra Brama.

Majówka - europejskie stolice, Wilno

Majówka – europejskie stolice, Wilno

Wiedeń

Wiedeń uznawany jest za jedno z najlepszych w Europie miejsc do życia. Można tu podziwiać wspaniałe przenikanie się jeszcze cesarskiej elegancji z nowoczesnością. Do miejsc, które w Wiedniu odwiedzić należy koniecznie, zaliczają się przede wszystkim: piękny Pałac Schönbrunn, imponującej wielkości Ogród Zoologiczny, katedra św. Szczepana, a także zdumiewający dom zaprojektowany przez samego Hundertwassera.

Majówka - europejskie stolice, Dom Hundertwassera, Wiedeń

Majówka – europejskie stolice, Dom Hundertwassera, Wiedeń

Berlin

Choć na poznanie Berlina według niektórych nie wystarczą i lata, w czasie długiego weekendu majowego na pewno można podjąć próbę zobaczenia przynajmniej części atrakcji, które kryją się w tym niezwykłym mieście. Wiosenna pogoda jest idealna na spacery na przykład w berlińskim Ogrodzie Zoologicznym, założonym już w 1844 roku i będącym jednym z pierwszych obiektów tego typu na świecie.

Majówka - europejskie stolice, Berlińskie ZOO

Majówka – europejskie stolice, Berlińskie ZOO

Praga

Dobrym pomysłem na weekend jest z pewnością wypad do pobliskiej Pragi, w której czas można spędzać nie tylko na zwiedzaniu miejsc takich jak Most Karola, czy też Złota Uliczka. Miasto rodzinne Franza Kafki od stuleci kusi również… wyjątkowym jedzeniem. Koniecznie zajrzyjcie do jednej z setek restauracji i spróbujcie zupy czosnkowej, smażonego sera i oczywiście knedliczków.

Majówka - europejskie stolice, Praga

Majówka – europejskie stolice, Praga

Bratysława

Odwiedziny w Bratysławie łatwo można połączyć ze zwiedzaniem Wiednia. Pomiędzy tymi dwoma stolicami kilka razy dziennie kursuje prom. Nie można jednak traktować Bratysławy jedynie jako punktu przesiadkowego. Nie jest to miasto imponujące wielkością, za to zachwyca turystów spokojną, kameralną atmosferą. Majowa, łagodna pogoda sprzyja przechadzkom po malowniczym Starym Mieście.

Majówka - europejskie stolice, Bratysława Stare Miasto

Majówka – europejskie stolice, Bratysława Stare Miasto

Planujecie pobyt w jednej ze stolic naszych sąsiadów? Po powrocie koniecznie napiszcie jak było!