Gran Canaria ma wszystko – bajeczne plaże, imponujące góry, głębokie wąwozy, niewielkie osady i tętniącą życiem stolicę. Nie bez powodu wielu określa tę wyspę kontynentem w miniaturze. Z naszego dzisiejszego wpisu dowiecie się, na kiedy zaplanować podróż na Gran Canarię, gdzie się zatrzymać i, co najważniejsze, jak ciekawie spędzić na niej czas.

Kiedy jechać?

Gran Canaria to wyspa o łagodnym klimacie. Przez cały rok temperatury nie spadają tu poniżej około 14 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec, sierpień i wrzesień – woda jest wtedy przyjemnie nagrzana. Niestety środek lata to również okres największych tłumów na wyspie. Jeżeli chcemy uniknąć zgiełku i podwyższonych cen, zaplanujmy wyjazd pod koniec wiosny lub na początku jesieni.

Szczegółowe informacje o pogodzie i klimacie Gran Canarii znajdziecie tutaj.

Gran Canaria - kontynent w pigułce

Gran Canaria – kontynent w pigułce

Gdzie się zatrzymać?

Według użytkowników HolidayCheck, najlepszym hotelem na Gran Canarii jest Seaside Grand Hotel Residencia, którego zdjęcia można zobaczyć tutaj. Obiekt jest oceniany jako bardzo przyjazny turystom, luksusowo urządzony i oferujący zróżnicowane, smaczne jedzenie. Dużą zaletą hotelu jest jego atrakcyjne położenie niedaleko piaszczystej plaży, na której można spędzić długie, leniwe godziny.

Gran Canaria, Seaside Grand Hotel Residencia

Gran Canaria, Seaside Grand Hotel Residencia

Co zobaczyć?

Gran Canaria obfituje w atrakcje wszelkiego rodzaju – od niezwykłych krajobrazów, przez cenne zabytki warte zwiedzenia, aż po setki klubów i dyskotek, w których można przetańczyć niejedną noc. Ogromną popularnością wśród turystów zaglądających na wyspę cieszą się między innymi wydmy w Maspalomas – spacerując po nich można poczuć się jak na afrykańskiej pustyni.

Gran Cariana, wydmy w Maspalomas

Gran Cariana, wydmy w Maspalomas

W okolicy miasta La Cruz, w zachodniej części wyspy Gran Canaria, znajduje się dość nietypowy, warty odwiedzenia ogród. Rosną w nim przede wszystkim… kaktusy, a dokładniej ponad 1200 ich gatunków. Ogród Tropikalny Cactualdea, bo o niego chodzi, kusi swoich gości nie tylko kolczastą roślinnością, ale również znakomitą restauracją.

Gran Canaria, Ogród Tropikalny Cactualdea

Gran Canaria, Ogród Tropikalny Cactualdea

Nie można zapomnieć o stolicy wyspy – mieście Las Palmas de Gran Canaria, założonym w drugiej połowie XV wieku przez hiszpańskich kolonizatorów. Do dziś zachowało się tu wiele zabytków, takich jak katedra świętej Anny z XVI wieku i Dom Kolumba. Miasto warto jednak odwiedzić również ze względu na panującą w nim wyjątkową atmosferę, będącą mieszanką spokoju, pogody ducha i gościnności stałych mieszkańców Las Palmas.

Gran Canaria, katedra św. Anny

Gran Canaria, katedra św. Anny

Jeżeli już byliście na Gran Canarii, albo dopiero się na nią wybieracie, nie zapomnijcie o możliwości opisania swoich wrażeń na HolidayCheck! Dodajcie opinię o hotelu w którym się zatrzymaliście lub o miejscach, które odwiedziliście i pomóżcie innym w planowaniu urlopu.