Polskie wybrzeże oferuje tak wiele możliwości spędzania czasu, że z pewnością każdy znajdzie nad Bałtykiem coś dla siebie – bez znaczenia, czy szuka gwarnego, tętniącego życiem miasta, czy woli odpoczywać w kameralnej atmosferze. Jeżeli planujecie wyjazd nad morze zobaczcie, co ciekawego można znaleźć w Jastrzębiej Górze, Ustroniu Morskim, Mielnie, Ustce i mieście Hel.

Jastrzębia Góra

Polskie morze, plaża Jastrzębia Góra

Polskie morze, plaża Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to świetna propozycja dla tych, którzy nad polskim morzem poszukują spokoju i ładnej plaży. Jeszcze do niedawna wieś stanowiła część Władysławowa, dziś jest oddzielną jednostką. Warto tu zobaczyć między innymi pomnik o nazwie „Gwiazda Północy”, przypominający o znajdującym się niedaleko najdalej wysuniętym na północ punkcie Polski.

Ustronie Morskie

Polskie morze, plaża Ustronie Morskie

Polskie morze, plaża Ustronie Morskie

Ustronie Morskie zachęcają do odwiedzin szeroką, piaszczystą plażą, rozbudowaną ofertą noclegową, a także ciekawym otoczeniem. W okolicy wsi zobaczyć można między innymi najstarszy dąb w Polsce – wiek dostojnego Bolesława szacowany jest na około 800 lat. Dla porównania, najsłynniejszy dąb Bartek ma lat „zaledwie” około 670 lat.

Mielno

Polskie morze, plaża Mielno

Polskie morze, plaża Mielno

Mielno może pochwalić się stumetrowym kąpieliskiem morskim, piaszczystą plażą i promenadą nadmorską – amatorzy zarówno plażowania, jak też spacerów i joggingów będą zadowoleni. Najciekawszym zabytkiem miejscowości, zdecydowanie wartym zobaczenia, jest drewniany kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, wybudowany jeszcze w XV wieku.

Ustka

Polskie morze, plaża Ustka

Polskie morze, plaża Ustka

Ustka, mogąca pochwalić się historią sięgającą XIII wieku, to jedno z najpopularniejszych polskich nadmorskich miast. Znajdziemy tu przede wszystkim dwa łatwo dostępne kąpieliska, przyciągające amatorów nie tylko kąpieli morskich, ale również błogiego wylegiwania się na piasku. Co roku organizowany jest tutaj również Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni.

Hel

Polskie morze, plaża Hel

Polskie morze, plaża Hel

Choć niewielki, Hel jest jedną z popularniejszych polskich miejscowości wypoczynkowym nad Morzem Bałtyckim. Znajdujące się na samym krańcu Mierzei Helskiej miasto przyciąga turystów przede wszystkim pięknymi plażami, ale także kilkoma ciekawymi atrakcjami: koniecznie należy zajrzeć do tutejszego Fokarium.

Co myślicie o wakacjach nad polskim morzem? Jeżeli kiedykolwiek spędzaliście urlop nad Morzem Bałtyckim podzielcie się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z pozostałymi użytkownikami HolidayCheck. Ułatwicie w ten sposób planowanie wypoczynku innym!