Barcelona rozkochuje w sobie niemal każdego, kto ją odwiedzi. Burzliwa historia, wspaniała architektura, jedyna w swoim rodzaju atmosfera – to wszystko przyciąga do stolicy Hiszpanii dziesiątki tysięcy turystów. Jeżeli nie jesteście pewno, czy Barcelonę warto odwiedzić, przygotowaliśmy dla Was listę pięciu atrakcji, które z pewnością przekonają Was do zaplanowania hiszpańskich wakacji.

1. Akwarium

Oceanarium w Barcelonie

Oceanarium w Barcelonie

Jedno z największych europejskich akwariów mieści się w Barcelonie. Niezwykłych wrażeń dostarcza tutaj przede wszystkim odwiedzenie ponad 80-metrowego tunelu z ruchomym chodnikiem, ponad którym przepływają płaszczki, rekiny, meduzy… Mieszka tu kilkanaście tysięcy podwodnych stworzeń.

2. Dzielnica Gotycka

Barcelona, Dzielnica Gotycka

Barcelona, Dzielnica Gotycka

Barri Gòtic, czyli Gotycka Dzielnica, to miejsce, w którym czas zatrzymał się w średniowieczu. W plątaninie wąskich uliczek, po których jeździć można najwyżej na rowerze, można naprawdę stracić poczucie czasu i miejsca. Dzielnica może pochwalić się nie tylko wyjątkowym klimatem, ale również wieloma zabytkami. Znajdziemy tu między innymi zabytkowe, przepiękne kościoły.

3. Stadion Camp Nou

Barcelona, Stadion Camp Nou

Barcelona, Stadion Camp Nou

Największy na świecie działający stadion piłkarski, Camp Nou, może pomieścić niemal sto tysięcy widzów! Na co dzień odbywają się tu mecze klubu FC Barcelona. Z racji ogromnej pojemności stadionu w 1982 r. papież Jan Paweł II odprawił na nim mszę świętą. Odbywają się tu również ogromne koncerty. Dla przykładu, w 2009 roku zagrała tu irlandzka grupa U2.

4. Park Güell

Barcelona, Park Güell

Barcelona, Park Güell

Park Güell w założeniu miał być miastem-ogrodem. Jego twórca, Antonio Gaudi, planował wzniesienie tu około 60 domów, z których powstały jedynie dwa, przypominające chatki z piernika. To tutaj znajdziemy najdłuższą ławkę świata o długości 110 metrów. Na terenie parku znajduje się niewielkie muzeum, poświęcone życiu i twórczości Gaudiego.

5. Sagrada Familia

Barcelona, Sagrada Familia

Barcelona, Sagrada Familia

Sagrada Familia budowana jest od ponad 130 lat. Już w 1882 roku, na początku prac, projekt był krytykowany za oszałamiający rozmach i założenia niemal nie do wykonania. Antonio Gaudi miał wtedy odpowiadać, że „Gospodarz tego miejsca może spokojnie czekać”. Dziś Sagrada Familia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Barcelony oraz jedną z najchętniej odwiedzanych w mieście atrakcji.

 

Oczywiście to nie wszystkie barcelońskie atrakcje warte odwiedzenia, a zaledwie ich skromna reprezentacja. Jeżeli znacie jakieś miejsce w Barcelonie warte polecenia, koniecznie dodajcie o nim opinię na HolidayCheck 🙂