Kraków bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast polskich. Bogaty w bezcenne zabytki, nieco onieśmielający swoją historią i kuszący wyjątkową atmosferą od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów zarówno z Polski, jak i zagranicznych. Dziś zapraszamy Was na krótki spacer po najciekawszych krakowskich muzeach.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Kraków, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Kraków, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Jeżeli chcecie bliżej poznać historię dawnej stolicy Polski, koniecznie wybierzcie się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Ośrodek ten powstał już w 1899 roku, jednak dopiero od roku 1952 można oglądać jego zbiory. Dziś muzeum posiada szereg oddziałów. Jednym z nich jest Muzeum Fabryka Schindlera.

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Kraków, Muzeum Inżynierii Miejskiej

Kraków, Muzeum Inżynierii Miejskiej

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób tak właściwie działa miasto? W Muzeum Inżynierii Miejskiej, mieszczącym się w zabytkowej zajezdni tramwajowej, możecie przekonać się, w jaki sposób przed laty radzono sobie z kwestiami komunikacji miejskiej, dostarczania prądu i gazu do tysięcy mieszkań i nie tylko.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego

Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego

Z wizyty w Muzeum Lotnictwa Polskiego zadowolony będzie każdy miłośnik wzbijania się w przestworza. W nowoczesnym, otwartym w 2010 roku, gmachu ośrodka znajdziemy ponad 200 maszyn lotniczych, bibliotekę, salę kinową oraz ciekawe ekspozycje. Warto zwrócić uwagę na kształt budynku, w którym mieści się muzeum – z lotu ptaka wygląda on jak śmigło.

Muzeum Fabryka Schindlera

Kraków, Muzeum Fabryka Schindlera

Kraków, Muzeum Fabryka Schindlera

Fabrykę Schindlera znają chyba niemal wszyscy, przede wszystkim za sprawą wielkiego hitu, jakim był film Stevena Spielberga, „Lista Schindlera”. Dziś w budynkach dawnej fabryki można zwiedzać interaktywną wystawę przypominającą okres okupacji niemieckiej w Krakowie, a także opowiadającą niezwykłą historię Oskara Schindlera.

Muzeum Witrażu

Kraków, Muzeum Witrażu

Kraków, Muzeum Witrażu

Każdy, kogo zafascynowały niezwykłe witraże na przykład w Kościele Mariackim, powinien odwiedzić krakowskie Muzeum Witrażu, w którym można nie tylko obejrzeć już gotowe szklane obrazy, ale również podpatrzeć proces powstawania witraży. Można się tu nawet umówić na indywidualne warsztaty.

 

Znacie jeszcze jakieś ciekawe muzea w Krakowie? Jeżeli tak, koniecznie opiszcie swoje wrażenia z ich zwiedzania dodając opinię na HolidayCheck! 🙂