Hiszpańska Fuerteventura, w 2009 roku uznana za rezerwat biosfery UNESCO, zachwyca przede wszystkim właśnie przyrodą, a w szczególności plażami. Znajdziemy ich tutaj ponad 150! Z niekończących się połaci drobnego piasku wybraliśmy pięć plaż naprawdę wartych uwagi. Zapraszamy do lektury! 🙂

Plaża Cofete

Fuerteventura, plaża Cofete

Fuerteventura, plaża Cofete

Plażę Cofete znajdziemy na południowo-zachodnim krańcu wyspy. Jej ogromną zaletą jest wyjątkowe otoczenie wzgórz wulkanicznych oraz duża powierzchnia, dzięki której na plaży zawsze znajdziemy dla siebie sporo miejsca. Uwaga: trzeba się tu zazwyczaj liczyć z dość wysokimi falami!

Plaża Jandia

Fuerteventura, plaża Jandia

Fuerteventura, plaża Jandia

Jedną z piękniejszych na całej wyspie plaż jest z pewnością Jandia, znajdująca się na południowym wybrzeżu Fuerteventury. Jest szeroka, piaszczysta i może pochwalić się łagodnym zejściem do wody. Niedaleko plaży znajdziemy ciekawą i bardzo malowniczą wioskę rybacką.

Plaża Morro Jable

Fuerteventura, plaża Morro Jable

Fuerteventura, plaża Morro Jable

Plaże rozciągające się przy Morro Jable są zdecydowanie jedną z największych atrakcji całej okolicy. Panują tu świetne warunki do surfowania – amatorzy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni. Dla tych, którzy wolą spokojne opalanie się, również znajdzie się tu miejsce.

Plaża La Pared

Fuerteventura, plaża La Pared

Fuerteventura, plaża La Pared

Na plażę w La Pared warto przyjść przede wszystkim ze względu na tutejsze wspaniałe, urwiste klify. Gdy wieje silny wiatr, wysokie fale z hukiem rozbijają się o skały, tworząc fantastyczne widowisko. W spokojniejsze dni można spędzić tu cały dzień na beztroskim plażowaniu.

Plaża Costa Calma

Fuerteventura, plaża Costa Calma

Fuerteventura, plaża Costa Calma

Niewielka miejscowość Costa Calma szczyci się między innymi wspaniałą plażą – piaszczystą, szeroką, łagodnie schodzącą do wody. Dzięki odpowiednim warunkom dobrze będą się czuły tutaj rodziny wypoczywające z małymi dziećmi.

Jak podoba się Wam nasze zestawienie? Jeżeli macie inne propozycje, jaką plażę na Fuerteventurze trzeba koniecznie zobaczyć – czekamy na Wasze komentarze!