Rzym to miejsce, o którym można pisać niemal bez końca. Bezcenne zabytki, dzieła sztuki wprawiające w osłupienie oraz niezwykła historia – to wszystko składa się na obraz miasta, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Dziś zapraszamy Was do krótkiej podróży po pięciu z niezliczonych atrakcji Wiecznego Miasta.

Koloseum

Rzym - Wieczne Miasto, Koloseum

Rzym – Wieczne Miasto, Koloseum

Czy wiecie, skąd wzięła się nazwa Koloseum? Pochodzi ona od wysokiego na 40 metrów posągu Kolosa, który w przeszłości stał w pobliżu dzisiejszego Koloseum. W czasach świetności amfiteatru na jego widowni mogło zasiąść aż 50 tysięcy widzów!

Fontanna di Trevi

Rzym - Wieczne Miasto, Fontanna di Trevi

Rzym – Wieczne Miasto, Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych na całym świecie fontann. Szeroka na 20 i wysoka na 26 metrów została wzniesiona w połowie XVIII wieku. W jej centrum możemy podziwiać Neptuna, otoczonego przez liczne bóstwa morskie.

Zamek Świętego Anioła

Rzym - Wieczne Miasto, Zamek Świętego Anioła

Rzym – Wieczne Miasto, Zamek Świętego Anioła

Zamek Świętego Anioła został wzniesiony w II wieku naszej ery jako grobowiec cesarza Hadriana. Obecnie jest to jedna z ważniejszych atrakcji Rzymu. Figurę anioła, od którego nazwę wziął cały zamek, można zobaczyć na szczycie budowli.

Forum Romanum

Rzym - Wieczne Miasto, Forum Romanum

Rzym – Wieczne Miasto, Forum Romanum

W czasie zwiedzania Rzymu nie można pominąć Forum Romanum – najstarszej części Wiecznego Miasta, pamiętającej czasy starożytne. Choć dziś jest to powszechnie cenione miejsce warto wiedzieć, że w XVII wieku… wypasano tu bydło.

Panteon

Rzym - Wieczne Miasto, Panteon

Rzym – Wieczne Miasto, Panteon

W samym centrum Wiecznego Miasta znajdziemy znany na całym świecie Panteon – imponującą swymi rozmiarami budowlę, wzniesioną przez cesarza Hadriana, od VII wieku służącą jako kościół Najświętszej Marii Panny od Męczenników.

Jeżeli byliście już w Rzymie, koniecznie pamiętajcie o podzieleniu się swoimi wrażeniami i opiniami z pozostałymi użytkownikami HolidayCheck! Jeżeli dopiero planujecie wyjazd, dajcie znać po powrocie jak było 😉