Portugalia to kraj, który wystarczy odwiedzić tylko raz, aby zakochać się w nim bez reszty. Znajdziemy tu wszystko, czego tylko dusza zapragnie: piękne krajobrazy, wyśmienite jedzenie, liczne zabytki, wielowiekowe tradycje oraz doskonałe hotele. Dziś zapraszamy Was na krótką wycieczkę po pięciu wspaniałych, portugalskich miastach.

1. Cascais

Portugalia - 5 wspaniałych miast, Cascais

Portugalia – 5 wspaniałych miast, Cascais

Cascais nazywane jest miastem królewskim, ponieważ to właśnie tutaj często wypoczywają rodziny królewskie z krajów takich jak Hiszpania i Bułgaria. Uważana za najbogatszą w całej Portugalii, miejscowość kusi wykwintnymi restauracjami i eleganckimi hotelami.

2. Lagos

Portugalia - 5 wspaniałych miast, Lagos

Portugalia – 5 wspaniałych miast, Lagos

Przed laty to właśnie z portugalskiego Lagos wypływały liczne statki, których załogi uczestniczyły w odkrywaniu nowych lądów w czasach kolonizacji. Przez wiele lat mieszkał tutaj Henryk Żeglarz, dzisiaj uważany za patrona rozwoju floty portugalskiej.

3. Lizbona

Portugalia - 5 wspanialych miast, Lizbona

Portugalia – 5 wspanialych miast, Lizbona

Znakiem rozpoznawczym Lizbony są małe, biało-żółte tramwaje, mozolnie przeciskające się przez wąskie uliczki pomiędzy starymi kamienicami. Jedna z tras tramwajowych prowadzi do największego w Europie oceanarium, w którym żyje ponad 25 tysięcy zwierząt.

4. Porto

Portugalia - 5 wspanialych miast, Porto

Portugalia – 5 wspanialych miast, Porto

Porto dało nazwę znanemu na całym świecie, wyjątkowo mocnemu winu, obecnie produkowanemu w setkach odmian. Przebywając w stolicy Portugalii warto spróbować przynajmniej kilku z nich – od najpopularniejszych, słodkich, po znacznie rzadsze, wytrawne.

5. Sintra

Portugalia - 5 wspaniałych miast, Sintra

Portugalia – 5 wspaniałych miast, Sintra

Małe, portugalskie miasteczko Sintra jest miejscem niezwykle tajemniczym i owianym wieloma legendami. Według jednej z nich, pod ogromnym głazem czeka tutaj ogromny skarb. Aby go zdobyć, głaz należy przewrócić… rzucając w niego jajkami.

Byliście w jednym z tych miast? Super! Koniecznie opiszcie swoje wspomnienia na HolidayCheck!