Choć w tym roku zima nie dała się nam jeszcze za bardzo we znaki – wiele osób i tak marzy o dużo wyższych temperaturach. Jeżeli uśmiechacie się na samą myśl o możliwości plażowania na przełomie roku – może Dominikana będzie dobrym pomysłem na urlop? Zobaczcie, co może zaoferować ten kraj!

1. Plaża Bávaro

Dominikana, plaża Bávaro

Dominikana, plaża Bávaro

Jeżeli kiedykolwiek wyobrażaliście sobie prawdziwie rajską plażę, to najprawdopodobniej wyglądała ona jak plaża Bávaro – szeroka, piaszczysta, z łagodnym zejściem do krystalicznie czystej wody, otoczona rzędem wysokich palm.

2. Wodospad El Salto del Limon

Dominikana, wodospad El Salto del Limon

Dominikana, wodospad El Salto del Limon

Warto choć na kilka godzin opuścić bajeczne plaże Dominikany i wybrać się w głąb kraju. Zobaczyć tam można między innymi wodospad El Salto del Limon, który zachwyci każdego amatora pięknych widoków. Natura daje tu imponujący pokaz – strumienie wody z hukiem spadają do jeziora z wysokości kilkudziesięciu metrów.

3. Kolejka linowa Pico Isabel de Torres

Dominikana, kolejka linowa Pico Isabel de Torres

Dominikana, kolejka linowa Pico Isabel de Torres

Z myślą o tych wszystkich, którzy lubią być wysoko, ale nie za bardzo lubią się wspinać, na szczyt wzniesienia Isabel de Torres poprowadzono kolejkę linową. Warto się nią przejechać – widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane. Na końcu podróży, na szczycie, czeka na Was między innymi niewielka kopia posągu Jezusa z Rio de Janeiro.

4. Park Narodowy Los Haitises

Dominikana, park Narodowy Los Haitises

Dominikana, park Narodowy Los Haitises

Warto wybrać się do północno-wchodniej części Dominikany. Znajdziemy tam park narodowy Los Haitises pełen bujnej roślinności i egzotycznych zwierząt. Jednym z ciekawszych ptaków, jakie można spotkać na terenie parku, jest głuptak – ma bardzo charakterystyczne, niebieskie nogi. Poza fauną i florą interesujące są tu również jaskinie, niegdyś zajmowane przez pierwszych mieszkańców dzisiejszej Dominikany.

5. Altos de Chavon

Dominikana, Altos de Chavon

Dominikana, Altos de Chavon

Altos de Chavon to niewielka, zaskakująca wioska, znajdująca się we wschodniej części wyspy. Została wzniesiona na wzór śródziemnomorskich miasteczek i zamieszkiwana jest niemal wyłącznie przez najróżniejszych artystów. Uwagę warto zwrócić nie tylko na tworzone tutaj dzieła sztuki, ale również na same zabudowania, nietypowe dla Dominikany.

Spodobały się Wam dominikańskie atrakcje? Koniecznie sprawdźcie oferty wylotu do tego kraju, a po powrocie z urlopu podzielcie się z innymi swoimi wrażeniami!