Czy wiedzieliście, że na terenie Chin mieszka obecnie niemal 20% populacji światowej? To ogromne państwo kryje w sobie wiele tajemnic – nowoczesność przeplata się tu z tradycją niemal na każdym kroku. Jeżeli chcecie poznać pięć wspaniałych atrakcji Chin – zapraszamy do lektury!

1. Wielki Mur

Wielki Mur znajduje się na liście nowych siedmiu cudów świata jako wspaniały przykład ludzkiej wytrwałości. Pierwotną jego funkcją była obrona Chin przed najazdami ludów Wielkiego Stepu, jednak z czasem Wielki Mur zaczął pełnić rolę również szlaku handlowego.

Wielki Mur, Chiny

Wielki Mur, Chiny

Zobacz więcej zdjęć

2. Zakazane Miasto

Zakazane Miasto zajmuje powierzchnię 74 hektarów, na których wzniesiono ponad 800 pałaców, pięć mostów, i setki mniejszych obiektów. Co ciekawe, każda z budowli w Zakazanym Mieście zwrócona jest ku południu, dzięki czemu do ośrodka nie mają wstępu złe moce.

Chiny Zakazane Miasto

Chiny Zakazane Miasto

Zobacz więcej zdjęć

3. Plac Tiananmen

Największy plac na świecie, czyli Plac Niebiańskiego Spokoju, powstał już na początku XV wieku. Na przestrzeni dziejów rozgrywały się tu zarówno podniosłe, jak i tragiczne wydarzenia, takie jak proklamacja Chińskiej Republiki Ludowej czy też protesty w 1989 r.

Plac Tiananmen

Plac Tiananmen

Zobacz więcej zdjęć

4. Terakotowa Armia

Nazywana ósmym cudem świata Terakotowa Armia przez ponad dwa tysiące lat strzegła swego cesarza, Qin Shi. 7500 glinianych żołnierzy, konie i powozy przypominają o wielkiej potędze starożytnego cesarstwa chińskiego wszystkim odwiedzającym prowincję Shaanxi.

Armia Terakotowa

Armia Terakotowa

Zobacz więcej zdjęć

5. Kamienny Las

Kamienny Las to w rzeczywistości kilkaset wysokich, pionowych skał, sprawiających wrażenie mrocznej, opuszczonej puszczy. Według legendy, w jeden z kamieni została przemieniona piękna dziewczyna o imieniu Ashima, której nie pozwolono na małżeństwo z miłości.

Kamienny Las

Kamienny Las

Zobacz więcej zdjęć

 

Jeżeli byliście w Chinach nie zapomnijcie podzielić się z innymi swoimi wspomnieniami o wyjeździe!