Cypr to świetny pomysł na urlop niezależnie od pory roku. Jeżeli wybierzemy się na wyspę w ciągu lata, przywitają nas wspaniałe plaże, ciepła woda i kluby otwarte do rana. Cypryjska zima z kolei przypomina polską wiosnę i oferuje świetne warunki do zwiedzania. Zobacz, jakie miejsca naprawdę warto odwiedzić!

Plaża Nissi

Plaża Nissi to niezaprzeczalnie jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych plaż na całym Cyprze. Poza drobnym, jasnym piaskiem, dużą atrakcją jest tu mała wysepka, nieco oddalona od plaży. Warto się na nią przejść zwłaszcza wieczorem. Zachód słońca naprawdę zapiera dech w piersiach.

Plaża Nissi, Cypr

Plaża Nissi, Cypr

Zobacz więcej zdjęć

Miejsce narodzin Afrodyty

Według mitologii, bogini miłości i piękna, Afrodyta, przyszła na świat dokładnie w tym miejscu, w Pétra toú Romíou. Dlatego też każdy, kto znajdzie tutaj kamień w kształcie serca, może być pewien, że niedługo spotka miłość swojego życia. Poszukiwania są niezwykle przyjemne, bo miejsce jest naprawdę piękne.

Miejsce narodzin Afrodyty Pétra toú Romíou, Cypr

Miejsce narodzin Afrodyty Pétra toú Romíou, Cypr

Zobacz więcej zdjęć

Słone jezioro

Jeżeli przyjedziecie tu w ciągu cieplejszych miesięcy, możecie się mocno zdziwić, bo zamiast jeziora zastaniecie połać szarego, słonego osadu. W przeszłości było to miejsce cenione przede wszystkim za możliwość pozyskania cennej przyprawy, dziś chętnie zaglądają tutaj turyści z zapałem wypatrujący goszczących tu zimą flamingów.

Słone jezioro, Cypr

Słone jezioro, Cypr

Zobacz więcej zdjęć

Łaźnia Afrodyty

Łaźnia Afrodyty jest kolejnym, po Pétra toú Romíou, miejscem związanym z boginią miłości. Ponoć to właśnie tutaj Afrodyta poznała swojego kochanka – Adonisa. Dziś do malowniczego stawu przychodzą wszyscy ci, którym marzy się długowieczne piękno – według legendy zanurzenie się w rześkiej wodzie zapewnia młodość i witalność na wiele lat.

Łaźnia Afrodyty, Cypr

Łaźnia Afrodyty, Cypr

Zobacz więcej zdjęć

Muzeum Cypru

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o przeszłości Cypru, najlepszym pomysłem będzie wybranie się do Nikozji, w której znajdziemy Muzeum Cypryjskie. Prezentowane są tu bardzo bogate zbiory eksponatów pochodzących z wykopalisk archeologicznych, prowadzonych na terenie wyspy. Ciekawa i cenna lekcja historii!

Muzeum Cypryjskie, Nikozja, Cypr

Muzeum Cypryjskie, Nikozja, Cypr

Zobacz więcej zdjęć

 

To oczywiście nie wszystkie atrakcje Cypru. Tutaj możecie sprawdzić, gdzie jeszcze warto zajrzeć. A może macie swoje ulubione miejsce na Cyprze? Jeżeli tak, koniecznie wspomnijcie o nim w komentarzu. Nie zapomnijcie też oczywiście o dodaniu opinii na HolidayCheck.pl 😉