Do Wielkiej Brytanii latamy chętnie i często – ale jak dobrze tak naprawdę znamy ten kraj? Dziś piszemy o pięciu miastach Wielkiej Brytanii oraz zdradzamy ich sekrety. Sprawdź, czy wiedziałeś o wszystkich! 😉 

1. Dublin

Dublin to ojczyzna Guinnessa – ciemnego piwa o słodko-gorzkim smaku. Podobno każdego dnia na świecie wypijanych jest 10 milionów szklanek tego trunku! Dublin to także miasto rodzinne George’a Shawa – jedynego zdobywcy zarówno Oscara, jak i Nagrody Nobla.

Dublin, Wielka Brytania

Dublin, Wielka Brytania

Zobacz więcej zdjęć

2. Edynburg

W Edynburgu urodził się Arthur Conan Doyle, autor książek o Sherlocku Holmesie. To również tutaj powstała pierwsza część sagi o Harrym Potterze – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Nic dziwnego, że Edynburg w 2004 r. otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO.

Edynburg, Wielka Brytania

Edynburg, Wielka Brytania

Zobacz więcej zdjęć

3. Liverpool

Liverpool jest miastem świetnie znanym wszystkim fanom zespołu The Beatles. To właśnie tutaj, w klubie The Cavern, muzycy spotkali swojego pierwszego menedżera, Briana Epsteina. Dziś w Liverpoolu bardzo popularne są wycieczki śladami beatlesów.

Liverpool, Wielka Brytania

Liverpool, Wielka Brytania

Zobacz więcej zdjęć

4. Londyn

Najsłynniejszy londyński zegar, Big Ben, przetrwał naloty bombowe w trakcie drugiej wojny światowej, jednak w 1949 roku poddał się… szpakom. Stado tych ptaków usiadło na minutowej wskazówce zegara, opóźniając ją o ponad 4 minuty.

Londyn, Wielka Brytania

Londyn, Wielka Brytania

Zobacz więcej zdjęć

5. Manchester

Manchester jest prawdziwym rajem dla smakoszy. Choć w całym mieście nie mieszka nawet pół miliona osób, to w samej dzielnicy Rusholme znajdziemy tutaj ponad dwa tysiące restauracji! Oczywiście w wielu z nich można oglądać mecze Manchesteru United.

Manchester, Wielka Brytania

Manchester, Wielka Brytania

Zobacz więcej zdjęć

 

Jakie jest Wasze ulubione miasto Wielkiej Brytanii? Może znacie o nim jakieś ciekawostki? Jeżeli tak, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach oraz opiszcie je na HolidayCheck!