Maroko fascynuje i uwodzi. Mieszają się tu wątki tradycyjne z nowoczesnymi, Afryka z Europą, na ulicach rozbrzmiewa wiele języków. Co naprawdę warto zobaczyć w czasie odwiedzin tego niezwykłego kraju? Sprawdźcie nasze propozycje!

Agadir

Agadir jest prawdziwą gratką dla amatorów ryb. Wystarczy powiedzieć, że w tutejszym porcie odbywają się największe na świecie połowy sardynek. Bardzo ważny jest tutaj handel, co odzwierciedla nawet nazwa miasta – Agadir znaczy „ufortyfikowany spichlerz”.

Agadir, Maroko

Agadir, Maroko

Zobacz więcej zdjęć

As-Sawira

As-Sawira może pochwalić się zarówno niezwykle ruchliwym portem, jak też spokojną starą dzielnicą arabską, czyli medyną, która w 2001 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sprzedawane są tutaj piękne wyroby z drewna cedrowego.

As-Sawira, Maroko

As-Sawira, Maroko

Zobacz więcej zdjęć

Marrakesz

W tajemniczym Marrakeszu, mieście o historii pełnej zawirowań, nawet dziś można spotkać wiele osób twierdzących, że posiadają moce magiczne i że potrafią rzucać potężne zaklęcia. Najczęściej chwalą się one swoimi umiejętnościami na gwarnym placu Dżemaa el-Fna.

Marrakesz, Maroko

Marrakesz, Maroko

Zobacz więcej zdjęć

Ogród Majorelle

Ogród Majorelle to jedyna w swoim rodzaju oaza zieleni, znajdująca się w Marrakeszu. Jest to nie tylko miejsce wyjątkowo piękne, ale również ciekawe, jest to bowiem ogród botaniczny, w którym można obejrzeć dziesiątki przykładów roślin charakterystycznych dla regionu.

Ogród Majorelle, Maroko

Ogród Majorelle, Maroko

Zobacz więcej zdjęć

Kozy na drzewach 😉

W Maroku turyści mogą liczyć na wyśmienitą kuchnię oraz na piękne krajobrazy, których częścią są… kozy na drzewach. Przysmakiem tych sympatycznych zwierząt są liście drzewek arganowych. Aby je zdobyć, kozy wspinają się czasami nawet na najwyższe gałęzie.

Kozy na drzewach, Maroko

Kozy na drzewach, Maroko