Malta to kierunek wciąż jeszcze często pomijamy przy planowaniu podróży – a szkoda! To niewielkie państwo, położone na archipelagu Wysp Maltańskich, znajduje się w odległości zaledwie 80 kilometrów od wybrzeży Włoch. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na Was na Malcie!

Azure Window

Lazurowe Okno powstało po zapadnięciu się dwóch wapiennych jaskiń. To wyjątkowe miejsce niestety już nie istnieje i możemy je podziwiać jedynie w filmach, dla których był scenerią, tj. popularna Gra o Tron. Niestety, łuk rozpadł się 8. marca 2017. Obecnie miejsce, w którym kiedyś się znajdował staje się coraz bardziej popularną atrakcją nurkową.

Azure Window, Malta

Azure Window, Malta

Zobacz więcej zdjęć

Popeye Village

Popeye Village to były plan filmowy, zbudowany specjalnie do kręcenia filmu „Popeye”. Wioska Sweethaven, w której znajdziemy 17 chatek, została stworzona na podstawie komiksów Elziego Segara. Chętni mogą podziwiać ją z małej łódki w trakcie rejsu po zatoce.

Popeye Village, Malta

Popeye Village, Malta

Zobacz więcej zdjęć

Katedra św. Jana

Budynek katedry pod wezwaniem świętego Jana, obecnie najbardziej znanej na całej wyspie świątyni, został wzniesiony w drugiej połowie XVI wieku. Koniecznie zajrzyjcie do wnętrza katedry – jest świetnym przykładem oszałamiającego przepychem baroku.

Katedra św. Jana, Malta

Katedra św. Jana, Malta

Zobacz więcej zdjęć

Stare miasto Valetta

Jeżeli chcecie sobie wyobrazić jak kiedyś wyglądało życie na Malcie, wybierzcie się na spacer po najstarszej części miasta Valetta. Krążąc po wąskich uliczkach, otoczonych przez jasne budynki, można nie tylko podziwiać liczne zabytki, ale również rozmyślać o życiu, które toczyło się tu przed laty.

Stare miasto Valetta, Malta

Stare miasto Valetta, Malta

Zobacz więcej zdjęć

Górne ogrody Barrakka

Górne ogrody Barakka powstały już pod koniec XVIII wieku i od tamtego czasu są wspaniałym miejscem do spokojnego odpoczynku nie tylko dla mieszkańców wyspy, ale również dla odwiedzających ją turystów. Warto spędzić tu kilka godzin, podziwiając bujną roślinność i wsłuchując się w śpiew ptaków.

Górne ogrody Barrakka, Malta

Górne ogrody Barrakka, Malta

Zobacz więcej zdjęć

 

Nabraliście ochoty na podróż na Maltę? Świetnie! Pamiętajcie koniecznie, aby po powrocie do domu podzielić się z innymi użytkownikami HolidayCheck swoimi wrażeniami z pobytu, dodając opinię o odwiedzonych hotelach i atrakcjach.