Kenia ma swoim odwiedzającym wiele do zaoferowania. Oczywiście są to przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy, jakimi możemy się tu raczyć na fotograficznych safari. Przeczytajcie, co jeszcze może Was zachwycić we wschodniej Afryce!

Park Narodowy Tsavo

Każdy, kto choć w minimalnym stopniu lubi obserwowanie przyrody, w trakcie podróżowania po Kenii koniecznie musi odwiedzić Tsavo. Jest to jeden z największych parków narodowych na świecie. Co ciekawe, można na jego terenie nocować w jednym z kilku luksusowych hoteli.

Park Narodowy Tsavo, Kenia

Park Narodowy Tsavo, Kenia

Zobacz więcej zdjęć

Haller Park

Haller Park to kolejne miejsce warte odwiedzenia przez każdego miłośnika przyrody. Miejsce to powstało z inicjatywy szwajcarskiego rolnika, który udowodnił, że wspaniały park z bujną roślinnością, dający schronienie licznym zwierzętom, może powstać nawet na terenie dawnego kamieniołomu.

Haller Park, Kenia

Haller Park, Kenia

Zobacz więcej zdjęć

Stare Miasto Mombasa

Przy okazji pobytu w Mombasie warto przejść się po najstarszej części miasta. Można tu zobaczyć aż 20 zabytkowych meczetów – jeden z nich powstał już w drugiej połowie XVI wieku. Poza świątyniami ciekawe są tu również przeróżne małe sklepiki, w których można kupić między innymi pamiątki.

Stare Miasto Mombasa, Kenia

Stare Miasto Mombasa, Kenia

Zobacz więcej zdjęć

Ruiny Gedi

Gedi to bardzo tajemnicza wioska, której ruiny znajdziemy na południe od miasta Malindi. Wiadomo o tym miejscu niewiele – najstarsze zabudowania wzniesiono tu już w XIII wieku. Zagadką pozostają mieszkańcy Gedi – kim byli, czym się zajmowali, oraz najważniejsze, dlaczego opuścili swoje domy.

Ruiny Gedi, Kenia

Ruiny Gedi, Kenia

Zobacz więcej zdjęć

Park Narodowy Amboseli

Kolejnym miejscem w Kenii, które zachwyci Was swym pięknem jest Amboseli. Jest to park narodowy wyjątkowy pod względem liczby żyjących tu dzikich zwierząt. Nic dziwnego zatem, że szalenie popularne są tu bezkrwawe safari – z aparatem w ręku można podglądać słonie, żyrafy, lwy i nie tylko.

Park Narodowy Amboseli, Kenia

Park Narodowy Amboseli, Kenia

Zobacz więcej zdjęć

 

Kto nabrał ochoty na wycieczkę do Kenii? Sprawdźcie, jakie oferty wyjazdów możemy Wam zaproponować. Po powrocie do domu nie zapomnijcie o dodaniu opinii na HolidayCheck o miejscach, które odwiedziliście!