San Francisco, Nowy Jork, Miami… W USA uwagę warto zwrócić nie tylko na miasta, ale również na wspaniałe cuda natury, w które ten ogromny kraj naprawdę obfituje. Atrakcji jest tak dużo, że naprawdę ciężko było wybrać zaledwie kilka do dzisiejszego wpisu. Zobaczcie, o czym dziś piszemy!

Kanion Antylopy

Kanion Antylopy jest prawdziwym rajem dla fotografów. Zmieniające się w ciągu dnia oświetlenie, nad rankiem przybierające postać słupów światła sprawia, że delikatny piaskowiec skrzy się coraz to nowymi barwami.

Kanion Antylopy, USA

Kanion Antylopy, USA

Zobacz więcej zdjęć

Park Narodowy Yosemite

Na terenie Parku Narodowego Yosemite możemy oglądać przede wszystkim  niezwykłe sekwoje, czyli mamutowce olbrzymie. Najstarsze z drzew, nazywane Grizzly Giant, rośnie tutaj od około 2700 lat. Przez ten czas jego pień rozrósł się do 9 metrów średnicy.

Park Narodowy Yosemite, USA

Park Narodowy Yosemite, USA

Zobacz więcej zdjęć

The Wave

Intrygujące, falujące wzory The Wave powstały już w erze jurajskiej w skomplikowanym procesie erozyjnym. Dziś fascynują i przyciągają przede wszystkim fotografów – idealnym momentem do robienia zdjęć jest tutaj południe, kiedy większość cieni jest niewidoczna.

The Wave, USA

The Wave, USA

Zobacz więcej zdjęć

Wielki Kanion

Wielki Kanion Kolorado jest największym przełomem rzeki na świecie. Dzięki jego ogromnym rozmiarom (400 km) i wiekowi (17 mln lat), można w nim podziwiać różnorodne kolory warstw skalnych. Od 2007 roku można przejść nad wąwozem po szklanym pomoście.

Wielki Kanion, USA

Wielki Kanion, USA

Zobacz więcej zdjęć

Park Narodowy Arches

Niezwykłe formy skalne zaczęły się formować na terenie obecnego Parku Narodowego Arches ponad 150 milionów lat temu. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest największy na świecie łuk skalny, który, według ostatnich pomiarów, ma 88 metrów długości.

Park Narodowy Arches, USA

Park Narodowy Arches, USA

Zobacz więcej zdjęć

 

Jeżeli pojedziecie do Stanów, nie zapomnijcie o dodawaniu opinii o odwiedzonych atrakcjach i o hotelach, w których się zatrzymacie! To świetny pomysł na pomoc innym turystom w planowaniu ich wypoczynku.