Bułgaria wielu osobom nierozerwalnie kojarzy się ze Słonecznym Brzegiem, a przecież ten wspaniały kraj ma do zaoferowania swoim gościom o wiele, wiele więcej. Zapraszamy do podróży z nami po pięciu naprawdę ciekawych miejscach w Bułgarii.

Nessebar

Perła Morza Czarnego, bułgarski Nesebar, zachwyca starożytnymi zabytkami, piaszczystymi plażami i wyśmienitym jedzeniem. Założone w VI wieku przed naszą erą miasto handlowe do dziś rozbrzmiewa gwarem setek straganów i targowisk z przepięknym rękodziełem.

Bułgaria, Nessebar

Bułgaria, Nessebar

Zobacz więcej zdjęć

Przylądek Kaliakra

Kiedy staniemy na krańcu przylądka Kaliakra, z trzech stron będziemy otoczeni przez szafirowe wody Morza Czarnego, z hukiem rozbijającego się o skaliste klify 70 metrów pod naszymi stopami. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy tu bawiące się falami delfiny.

Bułgaria, przylądek Kaliakra

Bułgaria, przylądek Kaliakra

Zobacz więcej zdjęć

Rilski Monastyr

Rilski Monastyr to nie tylko popularna atrakcja turystyczna Bułgarii, ale również miejsce niezwykle ważne dla samych Bułgarów. Założony w X w. n.e. przez Iwana z Riły kompleks klasztorny jest uznawany za pomnik oporu przeciwko okupacji tureckiej.

Bułgaria, Rilski Monastyr

Bułgaria, Rilski Monastyr

Zobacz więcej zdjęć

Sozopol

Sozopol to jedno z najstarszych bułgarskich miast, kuszące nie tylko przepiękną, zabytkową architekturą drewnianą, ale również łagodnym zejściem na piaszczystą plażę. Co roku do starożytnego miasta ściągają tłumy na festiwal filmowy „Apollonia”.

Bułgaria, Sozopol

Bułgaria, Sozopol

Zobacz więcej zdjęć

Warna

W odległości zaledwie 18 kilometrów od Warny można znaleźć niezwykły Kamienny Las. Powstał on około 50 milionów lat temu, kiedy cały ten teren był dnem morza. Silne prądy morskie ukształtowały ponad 300 słupów skalnych, z których najwyższy ma aż 12 metrów.

Bułgaria, Kamienny Las, Warna

Bułgaria, Kamienny Las, Warna

 

Zobacz więcej zdjęć

 

Po powrocie z Bułgarii koniecznie pamiętajcie, żeby dodać na HolidayCheck opinie o miejscach, w których nocowaliście i atrakcjach, które zobaczyliście. To z pewnością pomoże innym podróżującym w planowaniu ich wyjazdu!