Chcielibyście odwiedzić Francję, ale nie za bardzo macie pomysł dokąd pojechać? Przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis – może skusicie się na jedną z naszych propozycji i odwiedzicie na przykład… wzgórza wulkaniczne?

Grasse

Grasse jest bez wątpienia najpiękniej pachnącym miastem w całej Francji. Działają tutaj najstarsze i najbardziej cenione na całym świecie wytwórnie perfum. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Grasse nakręcono część filmu „Pachnidło. Historia pewnego mordercy”.

Francja, miasto Grasse

Francja, miasto Grasse

Zobacz więcej zdjęć

Lazurowe Wybrzeże

W całej Francji nie ma drugiego tak chętnie odwiedzanego regionu. Na 365 dni w roku ponad 300 jest tu słonecznych i ciepłych, a plaże zajmują jedną trzecią całej powierzchni Lazurowego Wybrzeża. Nic więc dziwnego, że co roku przyjeżdża tu aż 10 mln turystów.

Francja, Lazurowe Wybrzeże

Francja, Lazurowe Wybrzeże

Zobacz więcej zdjęć

Mont Saint-Michel

Na skalistej, groźnie wyglądającej Mont Saint-Michel już w X wieku powstało opactwo benedyktyńskie. Zakonnicy schronili się tutaj przez Normanami. Na wyspę można się dostać jedynie dzięki długiej i wąskiej grobli, nieustannie atakowanej przez fale.

Francja, Mont Saint-Michel

Francja, Mont Saint-Michel

Zobacz więcej zdjęć

Owernia

Na terenie francuskiej Owernii znajdują się malownicze wzgórza wulkaniczne. Choć wszystkie tutejsze wulkany wygasły już wiele setek tysięcy lat temu, wciąż robią niezwykłe wrażenie. Najwyższy z nich, Puy de Sancy, wznosi się na wysokość 1885 m n.p.m.

Francja, Owernia

Francja, Owernia

Zobacz więcej zdjęć

Nicea

Nicea była ukochanym miastem Picassa, Chagalla, Renoira i Matisse’a. Na 365 dni w roku aż 320 jest tutaj słonecznych! Wśród licznych drzewek cytrusowych, w krętych średniowiecznych uliczkach i na pięknej plaży można spotkać uśmiechniętych, gościnnych ludzi.

Francja, Nicea

Francja, Nicea

Zobacz więcej zdjęć

Po zakończonych francuskich podróżach nie zapomnijcie o dodaniu opinii na HolidayCheck o miejscach, w których spaliście i o atrakcjach, które zobaczyliście! Wasze opinie bardzo pomogą innym w planowaniu ich wyjazdu.