Chyba każdy z nas w pewnym momencie życia był zafascynowany starożytną Grecją. W czasie urlopu warto do tej fascynacji powrócić choć na chwilę i na własne oczy zobaczyć przynajmniej kilka z imponujących zabytków wzniesionych przed tysiącami lat.

Akropol, Ateny

Akropol ateński to jeden z najbardziej znanych symboli całej Grecji i jej starożytnych czasów. Warto się tu wspiąć, aby uświadomić sobie, jak potężne stały tu kiedyś budynki. Akropol to nie tylko bezcenne ruiny, ale też świetny punkt widokowy na całe Ateny.

Grecja - starożytne zabytki, Akropol

Grecja – starożytne zabytki, Akropol

Zobacz więcej zdjęć

Teatr grecki, Epidauros

Starożytne miasto Epidauros to miejsce, w którym zobaczymy przede wszystkim najlepiej zachowany teatr grecki. Jego ogromna widownia może pomieścić nawet 14 tysięcy widzów, a znakomita akustyka sprawia, że w odległych rzędach słychać każdy szept na scenie.

Grecja - starożytne zabytki, teatr grecki, Epidauros

Grecja – starożytne zabytki, teatr grecki, Epidauros

Zobacz więcej zdjęć

Pałac w Knossos 

To właśnie w pałacu w Knossos miał mieszkać syn Zeusa, Minos. Pałac powstał najprawdopodobniej ponad tysiąc lat przed naszą erą, a układ jego pomieszczeń był tak skomplikowany, że nazwano go labiryntem kreteńskim. Podobno ukrywano tutaj Minotaura.

Grecja - starożytne zabytki, pałac w Knossos

Grecja – starożytne zabytki, pałac w Knossos

Zobacz więcej zdjęć

Partenon

Choć dziś już tego nie widać, Partenon był niegdyś najbardziej udekorowaną budowlą starożytnej Grecji. Do tego stopnia, że nazywano go świątynią rzeźbiarzy. Podobno przy ozdabianiu Partenonu pracował najlepszy z najlepszych – Fidiasz.

Grecja - starożytne zabytki, Partenon

Grecja – starożytne zabytki, Partenon

Zobacz więcej zdjęć

Ruiny Kamejros

Kamejros było jednym z trzech, potężnych niegdyś, starożytnych miast na wyspie Rodos. Założyli je w VIII w. p.n.e. Dorowie, według mitologii będący potomkami samego Zeusa. W Kemejrosie przyszedł na świat poeta Pizandr – to właśnie on opisał 12 prac Heraklesa.

Grecja - starożytne zabytki, ruiny Kamejros

Grecja – starożytne zabytki, ruiny Kamejros

Zobacz więcej zdjęć

Jeżeli odwiedzicie jedno z tych miejsc, koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami i dodajcie na HolidayCheck opinię, która pomoże innym w planowaniu ich urlopu!