Na Majorce będzie w tym roku nadzwyczaj tłoczno – po ubiegłorocznym rekordzie, w tym sezonie właściciele hoteli i organizatorzy wycieczek również oczekują masowego napływu turystów. Jeśli chcesz zarezerwować pokój na czerwiec lub sierpień 2017, musisz się śpieszyć!

Przepełniona Majorka 2017

Przepełniona Majorka 2017

Duży popyt na wczasy na Majorce

Majorka jest szczególnie popularna wśród niemieckich urlopowiczów, ale Polacy także bardzo często decydują się na wybór tej hiszpańskiej wyspy na swój wyczekiwany urlop. Ze względu na rosnący popyt, wiele biur podróży i organizatorów wycieczek poszerza w tym roku swoje oferty o kolejne miejsca i terminy. Co ciekawe, podwyższeniu ulegają także ceny. Mimo to, turyści wciąż chętnie rezerwują wczasy na Majorce. Popyt jest jeszcze większy niż rok temu, przez co wyspa może być szczególnie latem mocno przeludniona.

Zarezerwuj zawczasu

Turyści nauczyli się już, że wczasy na Majorce warto zarezerwować odpowiednio wcześniej, aby zapewnić sobie miejsce w wybranym hotelu. W ten sposób wiele obiektów jest już w tym momencie wyprzedana na cały przyszły sezon. Z tego powodu biura podróży zachęcają do rezerwowania wczasów już teraz, ponieważ w innym wypadku możemy nie mieć możliwości wyboru ulubionego hotelu czy preferowanego lotniska. Dotyczy to z jednej strony głównie miesięcy letnich, a z drugiej —– sytuacji, kiedy urlopowicze mają już ustalony konkretny termin, w którym chcieliby wyjechać.

Last Minute Majorka 2017

Oferty Last Minute dla Majorki mogą być w tym roku bardzo ograniczone. Ich liczba z całą pewnością będzie niższa w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Hiszpania, a w szczególności Majorka, zyskują na spadku popularności innych kierunków urlopowych, takich jak Turcja, czy Egipt. Południe Europy, zwłaszcza Hiszpania, uznawane są obecnie za bezpieczne, a to właśnie na bezpieczeństwo wielu turystów zwraca teraz największą uwagę przy wyborze wczasów. Oprócz Majorki, w 2017 roku nadal popularne są Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, Lanzarote, czy Fuerteventura, ale także Ibiza, czy miejscowości na wybrzeżu hiszpańskim.

__________________________________________________________________________________

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zapraszamy do podobnych artykułów:

 Samolotem z dziećmi

Dokąd najtaniej na narty?

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach na Majorce oraz sprawdzenia i porównania cen wczasów.