Dla wielu z nas pakowanie walizki to istna katorga. Na pewno nieraz, będąc setki, a może nawet tysiące kilometrów od domu, okazało się, że zapomnieliście ręcznika kąpielowego, ładowarki do telefonu lub innej ważnej rzeczy. Aby tego uniknąć, warto zawczasu sporządzić listę tego, co powinno znaleźć się w bagażu. Z pomocą przychodzą nam różne aplikacje, dzięki którym pakowanie staje się łatwe, a przede wszystkim bezstresowe.

Aplikacje mogą ułatwić Ci pakowanie

Aplikacje mogą ułatwić Ci pakowanie

Przed każdą podróżą czeka nas ten sam dylemat: co ze sobą zabrać? Każdy z nas stara się spakować wszystkie potrzebne rzeczy, jednak na koniec okazuje się, że i tak brakuje czegoś ważnego, co w rezultacie trzeba dokupić na miejscu. Niestety to bardzo częsta i niezwykle irytująca sytuacja. Da się jej jednak uniknąć!

Aplikacje na iOS i Android

Pack the Bag

W tym właśnie celu stworzono wiele różnych aplikacji wspomagających pakowanie. Przykładem jest aplikacja na iOS Pack the Bag, oferująca gotowe wzory list przedmiotów, które powinniśmy zabrać w podróż. Listy te można dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb i celu podróży, które użytkownik określa na samym początku. Aplikacja oferuje aż 26 kategorii wyjazdu, od służbowego po wypad na narty, czy pobyt na plaży. Na podstawie wprowadzonych informacji tworzona jest lista rzeczy, które z dużym prawdopodobieństwem przydadzą się nam podczas podróży.

Przedmioty do spakowania można dowolnie wybierać spośród listy, którą sugeruje nam aplikacja. Ponadto, można podać ich konkretną liczbę. Dużą zaletą jest to, że gotową listę można w każdej chwili edytować – na bieżąco uzupełniać, co zostało spakowane, a czego jeszcze brakuje.

Aplikacja posiada też funkcję przypomnień. Informuje, że czas rozpocząć pakowanie, wziąć ważne dokumenty, załatwić ubezpieczenie, czy krem do opalania. Kolejnym atutem aplikacji jest możliwość przesyłania mailowo innym użytkownikom stworzonej przez nas listy. Jest to możliwe dzięki połączeniu z usługą Dropbox.

PackPoint

Inną ciekawą alternatywą, tym razem dla posiadaczy systemu Android, jest aplikacja PackPoint. Aplikacja, oprócz swojej podstawowej funkcji, sprawdza też prognozę pogody w planowanym miejscu pobytu. Jeśli przykładowo otrzyma informację o przewidywanych opadach deszczu, zaproponuje nam spakowanie parasola czy kurtki przeciwdeszczowej.

Nie ulega wątpliwości, że aplikacje wspomagające pakowanie mogą znacznie ułatwić życie osobom podróżującym. Korzystając z nich, oszczędzimy sobie zbędnych nerwów, przez co zyskamy więcej czasu na wypoczynek i rozkoszowanie się urlopem. Trzeba przyznać, że aplikacje tego typu to bardzo praktyczne rozwiązanie i duże ułatwienie, szczególnie dla zapominalskich i kiepsko zorganizowanych osób. Od tej pory żadna podróż nie będzie nam straszna!

Wideotutorial

Jeśli jesteście ciekawi, jak się spakować, aby oszczędzić jak najwięcej miejsca w bagażu, obejrzyjcie filmik przygotowany przez lotnisko Heathrow pt. „How To: Pack Like a Pro”. Materiał pokazuje najlepsze triki, które -warto poznać, zanim zabierzemy się za pakowanie walizki.


Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zapraszamy do podobnych artykułów:

Podróż tylko z bagażem podręcznym?

Uszkodzona walizka – reklamacja

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.