Po kryzysie w 2016 roku Egipt usilnie próbuje wrócić na swoją wysoką pozycję na rynku turystycznym. Mimo to, tamtejsi politycy zdecydowali, że koszty wizy potrzebnej do wjazdu na teren tego kraju wzrosną.

Wiza do Egiptu w 2017

Czy podrożeje wiza do Egiptu w 2017

Wiza do Egiptu w 2017 roku roku

Aktualne informacje na temat wiz wskazują na to, że wiza do Egiptu w 2017 roku ma drastycznie podrożeć. Dotychczasowa kwota 25 dolarów wzrośnie do 60 dolarów, co zakomunikowała państwowa gazeta egipska „Al Ahram”, powołując się na słowa egipskiego ministra turystyki Mohameda Yehia Rasheda. Jako przyczynę tej zmiany podaje się niezadowolenie całej branży turystycznej z bieżącej sytuacji.

W ostatnich latach wielu Europejczyków zrezygnowało z podróży do Egiptu z powodów bezpieczeństwa. W tym roku sytuacja zaczęła się nieco zmieniać i obserwuje się, że turyści coraz częściej rezerwują wakacje w egipskich kurortach. Właśnie z tego powodu niezrozumiałym wydaje się podnoszenie kosztów wizowych akurat teraz, kiedy oferty wycieczek do Egiptu powinny być szczególnie atrakcyjne.

Przy wyjeździe do Egiptu Polacy muszą zaopatrzyć się w wizę. Nie trzeba o nią jednak wnioskować przed wyjazdem, ponieważ otrzymuje się ją na lotnisku docelowym po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, która od lipca tego roku będzie wynosić 60 dolarów.

Aktualizacja 22-03-2017:

Dobra wiadomość dla wszystkich turystów podróżujących do krainy Faraonów. Tamtejszy rząd ostatecznie wycofał się z podwyżek cen wiz uprawniających do pobytu na terenie ich kraju do 30 dni. Wiza do Egiptu w 2017 to nadal koszt 25 dolarów. Zmianie ulegnie jedynie cena wizy uprawniającej do wielokrotnego przekraczania granicy, zamiast 35 zapłacimy 60 dolarów. Nie znana jest jednak data wejścia w życie nowych ustaleń.

Dodatkowo ogłoszono, iż w połowie maja wprowadzona zostanie możliwość ubiegania się o elektroniczną wizę. Zamiast załatwiać ją w w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, zamówienia i płatności za wizę będzie można dokonać przez Internet. Jej koszt będzie taki sam jak na lotnisku, czyli 25 dolarów.


Intersują Cię nowe regulacje dotyczące rynku turystycznego? Jeśli tak, na pewno spodoba Ci się jeden z naszych ostatnich artykułów:

Zniesienie roamingu w Europie

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.